banner53

Hayırseverler KDV Ödemeyecek!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, okul, sağlık tesisi, yetiştirme yurdu, huzur evi ve ibadethaneleri kamuya yapan hayırseverlere KDV istisnası getirdiklerini açıkladı. Bakan Ağbal bu istisnanın 5 milyon liralık bir okul inşaatında 900 bin liraya kadar çıktığını da belirtti.

Hayırseverler KDV Ödemeyecek!

Gazetecilerle sohbetinde hayırsever faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Ağbal, “2004-2017 arasında yaklaşık 13 yılda hayırseverler tarafında 49 bin 146 yeni derslik yapılmış. Cami ve mescit sayısı 2002-2018 arasında 10 bin 624 olmuş. 2004-2018 arasında toplam tamamlanmış 33 sağlık tesisi yani hastane, şu anda devam eden sekiz tane bu şekilde hayırseverlerin yaptığı yatırımlar var” dedi.

Hayırsevere KDV'siz malzeme verilecek!

Ağbal, “Hayırsever yapacağı hayırla ilgili bir protokol imzalayacak. Burada yapılacak inşaatın özellikleri belirlenecek. Projesi hazırlanacak, ilgili makamlardan onaylattırılacak. Ve inşaat başlanmadan önce de bir inşaat ruhsatı alınacak. İnşaat ruhsatı aldıktan sonra hayırseverimiz vergi dairesine müracaat edecek ve bu müracaatında yapmış olduğu protokolü, uygulama projesini, inşaat ruhsatını, vergi dairesini ibraz ederek müracaatını yapabilecek ve istisnadan yararlanmak istediğini bize beyan edecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2018, 02:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER