banner53

Expo Alanı Formula 1 Pistine Dönüştürülmeli

Kaya Holding’in Başkan Yardımcısı Doruk Kaya “Formula 1’i Antalya’ya getirmeliyiz. Antalya’daki Expo alanı Formula 1 pistine dönüştürebilir. Bu iş için otelciler de elini taşın altına sokar. Böylece turizmde daha büyük katma değer yaratılabilir”

Expo Alanı Formula 1 Pistine Dönüştürülmeli

Her ne kadar turizmde toparlanma olsa da, yatırımcılar bir daha aynı durumlara yakalanmamak için hem pazarlarını çeşitlendiriyor hem de yeni organizasyonlarla ülkeye turist çekmeye çalışıyor. Buna son örneklerden biri Kaya Palazzo Resort Belek Oteli’nin ev sahipliğinde bu yıl 24-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek ‘Turkish Airlines Antalya Open Tenis Turnuvası’.

Kaya Holding’in davetiyle gittiğimiz Antalya’da Kaya Holding Başkan Yardımcısı Doruk Kaya düzenlenecek turnuva ve turizm sektörü ile ilgili konuştu. Tenis turistinin Antalya turizmi için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Kaya, 

“Tenis turisti, bir golf turisti kadar para harcamıyor. Ancak doluluklara müthiş katkı sağlıyor. Yaz sezonu doluluklarda zaten bir problem yok. Ancak ekim ile nisan aylarını kapsayan dönemde nispeten düşük fiyatlardan oteli dolduramadığımız zamanlar oluyor. Bu dönemlerde dolulukları yukarı çekecek aktivitelere ihtiyacımız var. Golf turisti bir kişi geliyor. Tenisçiler 10 kişi geliyor. Golf sahasına girebilecek kişi sayısı belli. Tenis ise her saat oynanabiliyor. Düzenlediğimiz tenis organizasyonları sayesinde kış doluluklarımızın yüzde 25-30’u tenis turistinden geliyor. İngiltere, Hollanda, Belçika, Almanya ve Rusya gibi ülkeler tenisi çok seviyor, ana pazarı da bu ülkeler oluşturuyor. Bu tip organizasyonlar sayesinde katma değer yaratmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER