banner53

Emekliler için Sağlıklı Yaşam Köyü

55 yaşını geçmiş, emeklilik dönemindeki bireyler için Silivri Selimpaşa’da başlatılan ‘HerDem Sağlıklı Yaşam Köyü’, Acıbadem Grubu tarafından 7-24 sağlık hizmeti sunulan, 100 dönüm üzerinde modern bir köy.

Emekliler için Sağlıklı Yaşam Köyü

55 yaşın üzerindesiniz ve emekli oldunuz veya daha ileriki bir yaştasınız ve sağlık problemleriniz de var. Artık şehir içinde kalabalıkta yaşamak istemiyor ancak çocuklarınızın da zorlanmadan ulaşabileceği bir yerde yaşamayı hayal ediyorsunuz… Yaşıtlarınızla birlikte sosyalleşmek ve kendinize özel hobi alanlarınız olsun isterken, bir yandan da sağlık sorunlarınızla ilgili güvende hissetmeyi istiyorsunuz.

Tüm bu hayal ve gereksinimler, Türkiye’de 55 yaşını doldurmuş emekliler ile bugün nüfusun % 8,7’sine tekabül eden ve yaşlı nüfus olarak tanımlanan 65 yaş ve üzeri büyüklerimize ait… Yaşlı nüfusun oranının 2040 yılında % 16,3 olacağı ve sağlık konseptli bir yaşam projesinin daha önce hayata geçirilmemesi ise gayrimenkul yatırım ve geliştirme, turizm, sanayi imalat, sağlık ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren Etra Holding, ABD’nin yaşlı yaşam uzmanı Avendelle ve Acıbadem Sağlık Grubu’nun İstanbul’un Silivri ilçesinin Selimpaşa Ortaköy beldesinde ‘HerDem Sağlıklı Yaşam Köyü projesini başlatmasının çıkış noktası oldu. Sağlık ise Türkiye için daha önce emekliler ve yaşlı bireyler için daha önce açılmamış bir kategori.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER