AKUT Güvendeyim Nedir, Nasıl Kullanılır?

Elazığ depremi sonrası tüm Türkiye seferber olurken, vatandaşlar da deprem ile ilgili gelişmeleri anbean takip ediyor. Depremin ardından sosyal medyada 'AKUT Güvendeyim' uygulaması gündeme geldi. Kullanıcılar bu uygulama hakkında konuşuyor.

AKUT Güvendeyim Nedir, Nasıl Kullanılır?

Türkiye dün akşam Elazığ'ın Sivrice ilçesinden gelen deprem haberiyle sarsıldı. Kandilli verilerine göre, deprem 6.8 büyüklüğünde meydana geldi. Deprem Malatya, Diyarbakır, Tunceli, Mardin, Bingöl, Bitlis, Suriye ve Irak'tan hissedildi. Elazığ ile Malatya'da yıkıma neden oldu. Depremde ölenlerin sayısı 22, yaralı sayısı 1031 olarak açıklandı. Elazığ depreminden sonra sosyal medyada 'AKUT Güvendeyim' uygulaması konuşuluyor. Söz konusu AKUT Güvendeyim uygulaması nedir? Nasıl kullanılır?

AKUT GÜVENDEYİM UYGULAMASI NEDİR?

AKUT Güvendeyim, yakınlarınızın telefonuna tahmini konumunuz ve güvende olduğunuza dair kısa mesaj (SMS) ileten bir uygulama.

AKUT GÜVENDEYİM NASIL KULLANILIYOR?

AKUT Güvendeyim uygulaması, iPhone ve Android telefonlar için mevcut. App Store veya Google Play Store'dan AKUT Güvendeyim ismini aratıp, uygulamayı telefonunuza indirin ve yükleyin.

Uygulamayı kullanabilmek için ilk olarak ayarlar kısmına girmeniz ve en az 1 kişinin telefon numarasını kaydetmeniz gerekiyor.

Numarayı kaydettikten sonra 'Güvendeyim' butonu aktif hale geliyor. Deprem, yangın ya da farklı bir acil durumda butona bastığınız takdirde eklenen telefon numarasına tahmini konum ve güvende olduğunuza dair kısa mesaj yollanıyor.

Güvendeyim uygulamasını indirmek ve numaraları eklemek dışında internet bağlantısına ihtiyacınız yok. Güvende olduğunuza dair mesajın gidebilmesi için kısa mesaj yani SMS hakkınızın olması gerekiyor.

YORUM EKLE
google-site-verification=YICnoXQvjVWih06MBJp9FBfJkY-ua8wzTHo3jGNdHnc