Yollarda Tatilci Yoğunluğu!

Kurban Bayramı tatilinden dönen sürücüler, dönüş yolunda yoğunluk oluşturdu.

Yollarda Tatilci Yoğunluğu!

Anadolu Otoyolu'nun Düzce ve Bolu kesiminde, Kurban Bayramı tatilinden dönen sürücüler, İstanbul yönünde akıcı da olsa trafik yoğunluğu oluşturuyor.

Bayram tatilini İstanbul dışında geçiren bazı vatandaşların dün sabah saatlerinden itibaren dönüşe geçmesiyle Anadolu Otoyolu'nda başlayan akıcı trafik yoğunluğu sürüyor.

Bölgede gece saatlerinde yoğunluk zaman zaman artarken sabah saatlerinde ulaşım akıcı seyrinde devam ediyor.

Otoyolun Düzce kesiminde özellikle Sarıçökek, Gümüşova rampaları, Bolu Dağı 1, 2 ve 3 viyadük üzerinde akıcı trafik gözlenirken ulaşımda aksama yaşanmıyor.

Güzergahta görev yapan trafik ekipleri, sürücüleri takip mesafesini korumaları ve hız yapmamaları konusunda uyarıyor.

Ekipler, dönüş yolculuğunun akşama kadar devam edeceğini, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için tedbirlerin alındığını bildirdi.

Otoyolun Bolu kesiminde ise Gerede-Karadeniz bağlantı yolu, Yeniçağa ve Köroğlu rampaları, Abant ve Elmalık mevkisi ile Bolu Dağı Tüneli'nde dönüşe geçen tatilciler nedeniyle trafiğin normalin üzerinde olduğu görüldü.

Anadolu Otoyolu'nda yoğunluk 

Kurban Bayramı tatilinden dönen tatilciler nedeniyle Anadolu Otoyolu'nun Kocaeli kesiminde de yoğunluk yaşanıyor.

Dönüş için dün akşam saatlerinden itibaren yola çıkan tatilciler, bayramın son gününde otoyolun Kocaeli kesimi İstanbul istikametinde yolun iki şeride düştüğü ve viyadüklerin bulunduğu Bekirdere Rampası ve Gültepe mevkisinde yoğunluk oluşturuyor.

İzmit Alikahya mevkisinde başlayan yoğunluk, Gültepe Tüneli'ne kadar devam ederken, trafik zaman zaman durma noktasına geliyor.

Dilovası rampasında da yoğunluk görülürken, otoyolun Ankara yönündeki trafik akışında aksaklık yaşanmıyor. 

Otoyolun Ankara yönüyle Osmangazi Köprüsü, D-130 ile D-605 kara yollarında ise trafik akışı normal seyrinde devam ediyor. Otoyoldaki yoğunluğun ilerleyen saatlerde artması bekleniyor.

Öte yandan, Sevindikli Kavşağı ile Anadolu Otoyolu İzmit Doğu Kavşağı arasında Kurban Bayramı dolayısıyla geçici olarak açılan Kuzey Marmara Otoyolu'nda araçlar rahatlıkla seyrediyor.

Karayolları ve Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, yol kontrollerini sürdürüyor.

Çanakkale'deki iskelelerde tatilcilerin dönüş yoğunluğu sürüyor

Çanakkale'deki feribot iskeleleri ve bağlantı yollarında Kurban Bayramı'nın son gününde tatilcilerin dönüş yolculuğu nedeniyle yoğunluk yaşanıyor. 

Avrupa yakasına geçişlerin sabah saatlerinden itibaren yoğunlaşmasından dolayı hem il merkezi hem de Lapseki ilçesindeki iskelelerin önünde zaman zaman 1 kilometrelik araç kuyrukları oluştu.

Kent merkezinden transit geçiş yapan araçlar, görevli ekiplerce Kayserili Ahmet Paşa ile Balıkesir caddelerinde depolanarak bekletiliyor.

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ de uyguladıkları bayram tedbirleriyle yoğunluğu azaltmaya çalışıyor. 

Buna göre, Lapseki-Gelibolu, Çanakkale-Kilitbahir, Çanakkale-Eceabat, Kabatepe-Gökçeada ve Geyikli-Bozcaada hatlarında toplam 16 gemiyle saatsiz sefer yapılıyor. 

Polis ve jandarma ekipleri ise sürücüleri hız kurallarına uymaları ve emniyet kemeri takmaları konusunda uyarıyor.

Tatilcilerin İstanbul'a dönüşleri başladı

Kurban Bayramı'nda şehir dışına çıkan İstanbulluların da kente dönüşleri başladı.

Kurban Bayramı tatilini fırsat bilerek memleketlerine veya tatil bölgelerine giden vatandaşlar, bayramın 4'üncü gününde İstanbul'un yolunu tuttu. 

Şehir içi trafiğin yüzde 22 olarak ölçüldüğü İstanbul'da, havalimanlarındaki iç hatlar bölümlerinde dönüş hareketliliği görülüyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı iç hatlar gelen yolcu salonlarından valizlerini alan yolcular, havalimanı toplu taşıma alanlarına ve kendilerini bekleyen özel araçlara yöneldi.

Havalimanı çıkışlarında da yolcuların zaman zaman yoğunluk oluşturduğu gözlendi.

İstanbul Havalimanı'nda da dönüş yoğunluğu yaşanıyor. Havalimanının iç hatlar gelen yolcu salonlarından bavullarını sosyal mesafe kurallarına uyarak maskeli bir şekilde alan yolcular, havalimanından ayrıldı.

Yoğunluğun yaşandığı iç hatlar terminalinden çıkış yapan yolcu Hüseyin Erşen, memleketi Adıyaman'dan döndüğünü belirterek, "Kurbanı kesmek memlekette nasip oldu. Bayram güzel geçti, babamızın, annemizin ellerinden öptük. Akrabalarımızla görüştük. Havalimanlarında önlem çok güzel. Pandemi için gerekli tüm tedbirler alınmış." diye konuştu.

Yolculara sosyal mesafeye dikkat etmesi konusunda İGA ile havalimanında yer hizmetlerini sağlayan Turkish Ground Services (TGS) görevlileri tarafından uyarılarda bulunuluyor.

Otogar en sakin günlerini yaşıyor

İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı ise diğer bayramlara göre en sakin günlerini yaşıyor.

Tatilcilerin dönüşe geçtiği bayramın son gününde otogarda henüz herhangi bir yoğunluğun yaşanmadığı görüldü.

Bursa'daki otoyol ve şehirler arası yollarda yoğunluk yaşanıyor

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu ve Bursa-Ankara kara yolunda, Kurban Bayramı tatilinin son gününde tatilcilerin dönüşleri nedeniyle yoğunluk yaşanıyor. 

İstanbul ile İzmir arasında 8,5 saati bulan seyahat süresini 3,5 saate düşüren otoyolda trafik yavaş ilerliyor. Trafik yoğunluğu Karacabey ilçesi girişinden itibaren İstanbul istikametinde artıyor.

Bursa-Ankara kara yolunda ise her iki yönde yoğunluk dikkati çekiyor. İnegöl ilçesi Avarlar Kavşağı mevkisinde trafik zaman zaman durma noktasına geliyor.

İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, kontrollü geçiş sağlayarak trafiği rahatlamaya çalışıyor. Yoğunluğun akşam saatlerinde daha da artması bekleniyor.

Antalya'da tatilciler dönüş yolunda yoğunluk oluşturdu

Antalya'da Kurban Bayramı tatilini tamamlayan vatandaşlar, dönüş yolunda yoğunluğa neden oldu.

Bayram tatili için Antalya ve ilçelerini tercih edenlerin önemli bir kısmı, dönüş yolculuğuna başladı.

Özel araçlarıyla yola çıkan tatilciler, Antalya'yı Konya'ya bağlayan Akseki-Seydişehir ve Akseki-Manavgat kara yollarında yoğunluk oluşturdu. 

Sürücüler, sık sık yavaşlayan trafik ve sağanak nedeniyle zaman zaman güçlükle ilerledi. Bölgede maddi hasarlı ve yaralamalı trafik kazaları meydana geldi. 

Denetim yapan polis ve jandarmanın trafik ekipleri, sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. 

Tekirdağ-İstanbul kara yolunda tatil dönüşü yoğunluğu

Kurban Bayramı tatilini Tekirdağ, Çanakkale ile Avşa ve Marmara adalarında geçiren tatilcilerin dönüşü nedeniyle, Tekirdağ-İstanbul kara yolunda araç yoğunluğu oluştu.

Bayram tatilinde Tekirdağ, Çanakkale ve adalara gelenlerin birçoğu dönüşe geçti. Özellikle kara yolunun Yeniçiftlik, Beyazköy ve Kumbağ mevkilerinde yoğunluk meydana geldi.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de kara yolundaki yoğunluk nedeniyle, kontrol noktaları oluşturarak denetimlerini artırdı.

Aydın'da tatilciler dönüş yolunda yoğunluk oluşturdu 

Kurban Bayramı tatilinin son gününde Ege'deki turizm merkezleriyle diğer kentleri bağlayan yollarda trafik yoğunluğu yaşanıyor. 

Bayram tatili dolayısıyla tatillerini Bodrum, Kuşadası ve Didim gibi merkezlerde geçiren vatandaşlar, dönüş yoluna geçti. 

Özel araçlarıyla trafiğe çıkan tatilciler, Aydın'da geçiş güzergahında bulunan yollarda kilometrelerce kuyruk oluşturdu. 

Söke İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, yoğunluğun oluştuğu Söke-Bodrum, Söke-Kuşadası, Didim-Milas karayollarında denetimlerini artırdı. 

Bağlantı yollarında yoğunluk

Antalya, Muğla ve İzmir'den araçlarıyla yola çıkan tatilciler, Afyonkarahisar çevre yolu ve kavşaklardaki trafikte de yoğunluğa neden oluyor.

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, çevre yolundaki kavşak noktalarda oluşan araç yoğunluğuna belirli aralıklarla müdahale ederek, güvenli geçiş sağlamaya çalışıyor.

Denetimlerini sürdüren ekipler, dönüş yolundaki sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Yoğunluğun geç saatlere kadar devam etmesi bekleniyor.

Karadeniz illerini İstanbul'a bağlayan D-100'de yoğunluk yaşanıyor

Kurban Bayramı tatilini memleketlerinde geçiren ve dönüş için yola çıkan vatandaşlar, Karadeniz kentlerini İstanbul'a bağlayan D-100 kara yolunun Kemikli rampalarında yoğunluğa neden oldu. 

Dönüş yoluna dün akşam saatlerinde itibaren geçen tatilciler, D-100 kara yolunun Karabük kesiminde trafik yoğunluğu oluşturdu. 

Karadeniz illerinden İstanbul, Kocaeli ve Sakarya illerine gitmek isteyen vatandaşların kullandığı Kemikli rampalarında trafik akışı zaman zaman durma noktasına geliyor.

Bölgede trafiğin ilerleyen saatlerde daha da artması bekleniyor.

Karabük Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipler tarafından kontrollü geçiş sağlanarak rahatlatılmaya çalışılan trafiği akışını, AA ekipleri havadan görüntüledi.  

Dönüşe geçen tatilciler Anadolu Otoyolu'nda yoğunluk oluşturuyor

Kurban Bayramı tatilinden dönen tatilciler nedeniyle Anadolu Otoyolu'nun Sakarya kesiminde yoğunluk yaşanıyor.

Dönüş için dün akşam saatlerinden itibaren yola çıkan tatilciler, bayramın son gününde otoyolun Sakarya kesimi İstanbul istikametinde Kuzey Marmara Otoyolu çalışmasının gerçekleştirildiği ve yolun iki şeride düştüğü Hendek geçişinde yoğunluk oluşturuyor.

Sürücüler ayrıca, otoyolun Sapanca kesiminde de trafiğin yavaşlamasına neden oluyor. 

Öte yandan, D-100 kara yolunun İstanbul istikameti Dörtyol ve Beşköprü mevkilerinde de akıcı yoğunluğun yaşandığı görüldü. 

Karayolları ve Sakarya Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, yol kontrollerini sürdürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER