banner53

Bakan Karaismailoğlu Erzurum Havalimanı'nda İncelemelerde Bulundu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Erzurum gündemini çok meşgul eden havalimanı pistiyle alakalı son noktayı koyduklarını belirterek, "İnşallah temmuz ayı bitmeden buraya gelerek bu havalimanının açılışını hep beraber yapacağız." dedi.

Bakan Karaismailoğlu Erzurum Havalimanı'nda İncelemelerde Bulundu

Cumhurbaşkanı  Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden katıldığı Yusufeli Barajı 3 Milyonuncu Beton Dökümü Töreni'nin ardından beraberindeki Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile kente gelen Karaismailoğlu, Erzurum Havalimanı'nda incelemelerde bulundu.

Karaismailoğlu, havalimanındaki toplantı salonunda Vali Okay Memiş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Erzurum milletvekilleri Selami Altınok ve Zehra Taşkesenlioğlu Ban ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Yusufeli Barajı'nı inşa eden yüklenici firma Limak Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve ilgililerle toplantıda bir araya geldi.

Karaismailoğlu, toplantının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, yapımı süren ve bundan sonra gerçekleştirilecek ulaşım projeleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Erzurum Havalimanı'nda kurulumuna başlanan "CAT 3A Sistemi"yle ilgili çalışmaları incelediklerini belirten Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

"Erzurum gündemini çok meşgul eden havalimanı pistiyle alakalı son noktayı koyduk. İnşallah temmuz ayı bitmeden buraya gelerek bu havalimanının açılışını hep beraber yapacağız. İnşallah bundan sonra bir sıkıntı yaşamayacağız, konuyu birebir takip edeceğiz. Temmuz ayında yine güzel bir günde Erzurum'da bu çalışmayı hizmete sunmayı temenni ediyorum.

Arkadaşlarımız konuyu takip ediyorlar. Biz işin bir an önce bitirilmesi için üzerimize düşeni yapacağız. Verdiğimiz tarihte de burayı hizmete açacağız."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Şahin1
Mustafa Şahin1 - 4 ay Önce

Merhaba bizim Esenyurt'ta arsa var 6 kat izni var bizimde cebimizde 500bin var binaya 6kat yerine elimizden geldiğince 4 kat yaptirabiliyormuyuz yada arsayı biz yapabiliyor muyuz müteahhit e vermeden

EMLAK GÜNDEMİ: Gerekli tüm yasal prosedürlerle uğraşırım inşaattan da anlarım diyorsanız neden olmasın?

Hasan ezer
Hasan ezer - 3 ay Önce

Merhaba bizim köyde dedem ölmeden paylaştırdıgı arsa var ve üzerinde iki katlı bina var mirscılar evden pay alırmı

EMLAK GÜNDEMİ: Paylaşım tapuda resmileştirilmediyse elbette pay alabilirler. Ayrıca paylaştırma adil yapılmamışsa diğer mirasçılar dava da açabiliyor.

Ümmü sevim
Ümmü sevim - 3 ay Önce

Annemden kalan hemen imar sınırı dibinde imarsız hisseli 1250mtkare 5 bölü bir hisseme ev yapmak istiyorum eni 13 mt dar uzun 13mtre olan cephe toprak yol boyuna olan cephe asvalt yola cephe fakat 70mişli yılarda devlet içinden su kanalı geçirmiş tarlamızı ikiye bölmüş parasını baba vermiş biz asvat yola cepheli ev yapmak iştiyoruz kanala köprü kurarak üç kardeş ayri ayrı ev yapmak istiyoruz üçümüzede ruhsat verirlermi

Banu gezen
Banu gezen - 2 ay Önce

Merhaba... üç kardeşe ait bir arsamız var. Diğer iki kardeşim benden onay almadan arsayı sözde parsellettirmis. Söylediğine göre ölçme işlemi yapan memurlara persellerin hangisinin kime ait olacağını da söylemişler. ama benim ne haberim ne iznim ne imzam var. Üç kardeşten ikisi bu işi kesinlestirebilir mi... biri sözde kendi parseline ev yapıyor... kanunen herhangibir zamanda bu yüzden o parselin üzerinde hak iddia edebilir mi

EMLAK GÜNDEMİ: Sizin onayınız olmadan hisse paylaşımı yapılamaz. Bu şekilde tapu tescili mümkün değil.

murat dogan
murat dogan - 1 ay Önce

merhaba bızim 810 m2 imarlı arsamız var 3 tarafı arsayla çevrili ev yaptırmak istiyoruz ama yoldan 5 m uzaklıga ev olur diyorlar istedigin köşesine yapamıyormuyum teşekürler

SIRADAKİ HABER