banner53

Yalova'daki Termal Oteller Dezenfekte Edildi

Yalova'da, koronavirüs salgını nedeniyle faaliyetlerine ara veren termal oteller, 8 Haziran'da yeniden hizmet vermeye başlayacak. İşletmelerde koronavirüse karşı tüm hazırlıklar tamamlandı.

Yalova'daki Termal Oteller Dezenfekte Edildi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, pandemi döneminde normalleşme süreciyle birlikte otellerin haziran ayından itibaren açılacağını duyurmasının ardından Yalova'daki termal otellerde hazırlıklar tamamlandı.

Sınırların açılması ve uçuşların yeniden başlamasıyla hem yerli hem yabancı turiste uygulanacak koronavirüs önlemli tatil uygulamaları kapsamında Yalova'daki termal otellerde de bir dizi önlemler alındı.

TEK TEK ATEŞLERİ ÖLÇÜLÜYOR

Termal otellerdeki dezenfeksiyon işlemleri tamamlandı. Müşteri, otele girince valizleri otel personeli tarafından alınarak dezenfekte edilecek. Ateşi ölçülecek müşteriler, ellerini dezenfekte ettikten sonra sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde resepsiyon görevlisiyle hiçbir temasta bulunmadan kayıt işlemi yaptıracak.

Restoranda ise menülerin elden ele gezmesini önlemek amacıyla QR kod uygulaması kullanılarak, dijital ortamdaki menüye erişerek sipariş verilecek. Koronavirüs belirtisi gösteren müşteriler ise izolasyon odasına alınarak sağlık personeli tarafından kontrol altına alınacak.

'GÜVENLİ VE SAĞLIKLI ORTAM OLUŞTURDUK'

Alınan tedbirlerle ilgili bilgiler aktaran Terma City İşletme Müdürü Mustafa Hüğül, "Termal bölgesindeki otelimiz 8 Haziran'da kapılarını açacak. Bu dönemde bir dizi önlemler aldık. Bu önlemler dahilinde tüm olumlu olumsuz senaryolar üzerinde çalışarak misafirlerimiz için güvenli ve sağlıklı bir ortam oluşturduk. Hijyen ve güvenlik kriterlerimizi bu dönemde yeniden tanımladık.

Misafir girişlerinde termal kamerayla ateş ölçümleri yapıldıktan sonra misafir kabul kısmına alıyoruz. Maskesi olmayan misafirlerimiz için ücretsiz olarak maske veriyoruz. Otelimize gelen misafirlerimizin valizleri, ekibimiz tarafından dezenfekte ediliyor. 14 gün içerisinde ziyaret ettikleri yerler ve herhangi bir kronik rahatsızlığının bulunup bulunmadığını da misafirlerimizden öğreniyoruz" dedi.

MENÜLERDE QR KOD UYGULAMASI BAŞLADI

Bulaş riskini azaltmak için QR kod uygulaması başta olmak üzere bir işletmede birçok önlemin alındığını belirten Hüğül, "Ateş ölçümlerinde herhangi bir risk durumunda önceden hazırlamış olduğumuz izolasyon odasına alınıyor. Asansör önlerinde de önlemleri unutmadık. Asansör önlerinde ayaklı dezenfektan sistemlerimiz var. Sosyal mesafe zemin uyarılarımız yer almaktadır.

Açık büfede misafirlerimizin yemeklerle bire bir temasını engellemek adına fiber bir paravan koyarak servislerin mutfak personeli tarafından yapılmasının sağlamış bulunmaktayız. Tüm restoranda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun masa düzeni yapılmıştır. İzolasyon kurallarını geliştirmek adına tek kullanımlık servis ekipmanları kullanmaktayız. Misafirlerimizin temassız olarak menülere erişim sağlaması için telefonlarından masalardaki barkodları okutarak alakart veya restoran menülerine ulaşmalarını sağlamış bulunmaktayız" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
K. Çetinkaya
K. Çetinkaya - 6 ay Önce

Köyde dayıma ait arsaya mirasçısı sadece annem olan arsaya annemin isteği üzere 3 katlı ev yaptım. Fakat özel idare benden dilekçe almıştı annem izin verdi diye annemde imzalamış idi. Şuanda annem öldü. Dayıma çok yaşlı ve akıl özürlü hiç evlenmedi tek mirasçısı annem. Dayım ölünce diğer 3 kardeşim benden evimi alabilir mi? 400 mr arsamiz Veya ben zorunlu satış ile alabilir miyim? Önceden bir belediye görevlisi evin değeri arsadan çok olduğu için sana satmak zorundalar demişti. Ne yapmam lazım?
Bilgilendirirseniz sevinirim

EMLAK GÜNDEMİ: Dayınızın başka mirasçısı olmadığını kabul ederek devam edelim; Anneniz tek varis, öldüğüne göre artık çocukları mirasçı. Ortak mülkiyetli miras arsalara yapılan yapılar yapan kişiye aittir. Diğer kardeşler sadece arsa üzerinde hak sahibidir. Arsayı üzerinize geçirdiğiniz takdirde sorun kalmaz. Miras gayrimenkullerin satışı durumunda diğer mirasçılar alıcı olabilir ve öncelikleri vardır.

efe eren
efe eren - 4 ay Önce

terma city virüsü ciddiye alıyor insanların hem kusursuz bir şekilde streslerinden arınarak tatil yapmasını istiyor hem de evlerine sağlıklı bir şekilde dönmesini istiyor

demir yurt
demir yurt - 4 ay Önce

terma city koronavirüsü ciddiye alan nadir otellerden birisi bu yıl 6 farklı otelde konakladım terma city hariç hiçbirinin odaları ve havuzları temiz değildi

SIRADAKİ HABER