TOKİ Silivri ve Kayabaşı Kura Sonuçları TAM LİSTE

TOKİ'nin İstabul'da yapacağı 6.300 konuttan, Başakşehir Kayabaşı'nda yapılacak 4 bin 467 adedi ve Silivri Alipaşa'da yapılacak 685 adedi için kura töreni yapıldı. Büyük katılımla gerçekleşen kura törenlerinde konut almaya hak kazananların İSİM İSİM TAM LİSTESİ sitemizde...

TOKİ Silivri ve Kayabaşı Kura Sonuçları TAM LİSTE

İLK KURALAR BAŞAKŞEHİR KAYABAŞI İÇİN ÇEKİLDİ

İstanbul'da talep toplanan 6 bin 300 konut için ilk kura, Başakşehir Kayabaşı projesinde yer alan 4 bin 467 konut için yapıldı. Fatih Yenikapı'daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde yapılan törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'da katıldı. 2 günde tamamlanan kura töreni sonuçları kurumun internet sitesi üzerinden TC Kimlik Numarası ile sorgulanabiliyor.

TOKİ KAYABAŞI KURA SONUÇLARI TAM LİSTE

2+1 KURA SONUÇLARI İÇİN: TIKLAYINIZ...

3+1 KURA SONUÇLARI İÇİN: TIKLAYINIZ...

NOT: Listeyi açabilmeniz için bilgisayrınızda Acrobat Reader programı kurulu olmalı...

İKİNCİ TÖREN SİLİVRİ ALİPAŞA İÇİN

Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen kura töreni, TOKİ'nin kurumsal sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.

Projeye toplam 17 bin 896 başvuru gerçekleşirken, 685 konutun 343'ü 2+1 nitelikte, 342'si de 3+1 nitelikte yapıldı. 2+1 nitelikli konutların 9'u şehit ailesi ve gazilere, 18'i engelli, 86'sı ise emekli vatandaşlara, 3+1 nitelikli 342 konutun ise 10'u şehit ailesi ve gazilere, 18'i engelli, 86'sı da emekli vatandaşlara ayrıldı.

TOKİ SİLİVRİ ALİPAŞA KURA SONUÇLARI TAM LİSTE

2+1 KURA SONUÇLARI İÇİN: TIKLAYINIZ...

3+1 KURA SONUÇLARI İÇİN: TIKLAYINIZ...

KURADA ADI ÇIKANLAR NE YAPACAK?

Konut belirleme kurasında adı çıkan hak sahipleri TOKİ'nin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde Halk Bankası'nın belirtilen şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar.

SÖZLEŞME İMZALARKEN İSTENEN BELGELER

-- Nüfus Müdürlüğünden adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan İstanbul il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

-- Hane halkı gelirinin en fazla net 4.800 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, (3+1 konut tipi hariç) Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklar.

KONUT ALMAKTAN VAZGEÇENLER NE YAPACAK?

Konut alıcısı, konut satış sözleimesinin imzalandığı tarihten itibaren on dört gün içerinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin satış sözleişmesinden cayma hakkına sahiptir. Yine, peşinat yatırarak satış sözleşmesi imzalayan hak sahipleri konutun fiili teslimden önce herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkına sahip.

OTURMA VE DEVİR İŞLEMLERİ 

2+1 konut tipinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemezler.

Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir.

3+1 konut tipinde ise hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konut teslim tarihini takip eden 2 (iki) yıl sonrasına kadar devredemeyeceklerdir.

İSTANBUL'DA DİĞER KURALAR NE ZAMAN?

-- Tuzla'daki 500 konut için 1 Temmuz’da,

-- Başakşehir Ayazma'daki 311 konut 2 Temmuz

-- Başakşehir Hoşdere'deki 337 konut 2 Temmuz

TOKİ BAŞVURU ÜCRETİ İADESİ

TOKİ'nin 50 bin yeni sosyal konutu için 67 ilde talep toplandı. Toplam 636 bin kişinin başvurduğu projelerde kura törenleri de başladı.

Peki kurada adı çıkmayanlar başvuru sırasında ödedikleri 2+1 için 500 TL ve 3+1 için 1.000 TL'yi ne zaman ne nasıl geri alacak?

BAŞVURU İADESİ BANKADAN

Belirlenen tarihlerde yapılan kuralar sonucunda hak sahibi olamayanlara yatırdıkları başvuru bedeli geri iade ediliyor. Bu geri ödemelerin tarihleri projeden projeye değişiyor.

Geri ödemelerin yapılacağı tarih kuralı satışa sunulan projenin satış duyurusunda açıklanıyor.

Ödemelerin geri aidesi ise başvuruların yapıldığı bankalardan yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2019, 07:35
YORUM EKLE