banner53

TOKİ'nin İndirim Kampanyasında Son Gün!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) yüzde 2020 yılı için gerçekleştirdiği yüzde 20 indirim kampanyası bugün sona eriyor.

TOKİ'nin İndirim Kampanyasında Son Gün!

TOKİ borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her sene gerçekleştirilen indirim kampanyasının ikincisini 21 Ekim'de başlattı.

Dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapan TOKİ, borcunu erken kapatmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik, geri ödemeleri süren gayrimenkuller için başlattığı indirim kampanyasının gelen yoğun talepler nedeniyle bu sene ikincisini düzenliyor.

TOKİ tarafından başlatılan yeni kampanya kapsamında borcunu peşin ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyenler için yüzde 20 indirim imkanı sağlanıyor.

Yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanmak isteyenler bankaya başvuru yapabiliyor. Bütün borç bakiyesini kapatamayacak olanlar da TOKİ'nin indirim kampanyasından yararlanabiliyor.

Buna göre, borcun tamamını kapatamayacak olanlar borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla, gerçekleştirdikleri peşin ödeme üzerinden yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanacak.

Başvurular Bugün Sona Eriyor

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanmak isteyenler için başvuru dönemi bugün sona eriyor.

Bu tarihten sonra yapılacak olan borç kapatmalarında söz konusu indirimden faydalanamıyor. Taksiti 12 ay ve daha az kalan projeler de kampanyadan faydalanamayacak.

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası şartlarına göre, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun olmaması gerekli.

TOKİ'nin 2020 indirim kampanyasından satışları 2019 Haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 Haziran ayı sonu itibarıyla başlamış konut ve iş yerleri alıcıları faydalanabiliyor. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler de indirim kampanyasından yararlanamıyor.

Ayrıca kampanyadan faydalanmak isteyen vatandaşlar Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi de kullanabiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER