banner53

TOKİ Manisa Yunusemre Kuraları Çekildi TAM LİSTE

TOKİ'nin Manisa Yunusemre'de inşa edeceği 1000 konutun hak sahipleri, gerçekleştirilen kura ile belirlendi.

TOKİ Manisa Yunusemre Kuraları Çekildi TAM LİSTE

TOKİ MANİSA YUNUSEMRE 2+1 KURA SONUÇLARI İÇİN: TIKLAYINIZ...

TOKİ MANİSA YUNUSEMRE 3+1 KURA SONUÇLARI İÇİN: TIKLAYINIZ...

TOKİ'nin Manisa projeleri arasında yer alan Yunusemre ilçesi Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi'nin 3. etabı için kura çekilişi gerçekleştirildi.

TOKİ Manisa Yunusmere ilçesi Akgedik 3. Etap kura çekilişi yoğun ilgiyle karşılandı.

Çekiliş Yunusemre Belediyesi Muradiye Sosyal Tesislerinde Saat: 11:00’da gerçekleştirildi.

Manisa'da yaşanan konut sorununu çözmek adına TOKİ ile ortak proje geliştiren Manisa Yunusemre Belediyesi Akgedik bölgesinde son derece büyük bir konut projesi hayata geçirmişti.

TOKİ Akgedik Yunuskent projesi için etaplar halinde konut üretimi yapılırken 3. etap konut projesi için 5 bin 500 konutluk kontenjan ayrıldı. Ayrılan 5 bin 500 kontenjan için ise yapılan toplam başvuru sayısı 7 bin 384 olarak açıklandı.

TOKİ Akgedik Yunuskent projesinde 2+1 konutlar için 3 bin 931 kişi başvuruda bulunurken 3+1 konutlar için ise toplamda 3 bin 453 kişi TOKİ'den ev almak için başvuruda bulundu.

KURA SONUCUNU TC KİMLİK NO İLE SORGULAMAK İÇİN: TIKLAYINIZ....

PROJE ÖZELLİKLERİ

Birinci Grup 2+1 nitelikli 500 adet, brüt 85,00 metrekare

İkinci Grup 3+1 nitelikli 500 adet, brüt 128,00 metrekare olacak.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar;

2+1 nitelikli konutlar için;

Yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade,

Yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade,

3+1 nitelikli konutlar için;

Yüzde 10 peşinat bedeli için 120 ay vade,

Yüzde 20 peşinat bedeli için 180 ay vade ile taksitlendirilecek ve peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecek.

KURADA ADI ÇIKANLAR NE YAPACAK?

Konut belirleme kurasında adı çıkan hak sahipleri TOKİ'nin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde Halk Bankası'nın belirtilen şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar.

SÖZLEŞME İMZALARKEN İSTENEN BELGELER

-- Nüfus Müdürlüğünden adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan İstanbul il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

-- Hane halkı gelirinin en fazla net 4.800 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, (3+1 konut tipi hariç) Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklar.

KONUT ALMAKTAN VAZGEÇENLER NE YAPACAK?

Konut alıcısı, konut satış sözleimesinin imzalandığı tarihten itibaren on dört gün içerinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin satış sözleişmesinden cayma hakkına sahiptir. Yine, peşinat yatırarak satış sözleşmesi imzalayan hak sahipleri konutun fiili teslimden önce herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkına sahip.

OTURMA VE DEVİR İŞLEMLERİ 

2+1 konut tipinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemezler.

Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir.

3+1 konut tipinde ise hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konut teslim tarihini takip eden 2 (iki) yıl sonrasına kadar devredemeyeceklerdir.

TOKİ BAŞVURU ÜCRETİ İADESİ

TOKİ'nin 50 bin yeni sosyal konutu için 67 ilde talep toplandı. Toplam 636 bin kişinin başvurduğu projelerde kura törenleri de başladı.

Peki kurada adı çıkmayanlar başvuru sırasında ödedikleri 2+1 için 500 TL ve 3+1 için 1.000 TL'yi ne zaman ne nasıl geri alacak?

BAŞVURU İADESİ BANKADAN

Belirlenen tarihlerde yapılan kuralar sonucunda hak sahibi olamayanlara yatırdıkları başvuru bedeli geri iade ediliyor. Ödemeler genelde kura tarihinden iki gün sonra başvuruların yapıldığı bankadan yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 10:52

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER