TOKİ İzmir Bergama Kura Sonuçları TAM LİSTE

İzmir Bergama'da inşa edilecek 293 TOKİ konutunun hak sahipleri, gerçekleştirilen kura ile belirlendi.

TOKİ İzmir Bergama Kura Sonuçları TAM LİSTE

TOKİ İZMİR BERGAMA 2+1 KURA SONUCU İÇİN: TIKLAYINIZ....

TOKİ İZMİR BERGAMA 3+1 KURA SONUCU İÇİN: TIKLAYINIZ....

Çevre ve Şehirclik Bakanlığına bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının 50 bin sosyal konut projesi kapsamında İzmir Bergama Zafer Mahallesi'nde yapılacak 293 konut için bugün kura heyecanı yaşandı.

Bergama'da inşa edilecek konutlar 2+1 daireler için brüt 85 metrekare, 3+1 daireler için 128 metrekare büyüklüğünde olacak.

Projede yer alan 2+1 konutların fiyatları 175 bin lira, 3+1 konutların fiyatları 265 bin lira olarak belirlendi.

2+1 Konutlar için Ödeme Planı

-- Yüzde 12 peşinat, 180 ay vade - 20 bin 500 lira peşinat, 855 lira taksit

-- Yüzde 20 peşinat, 240 ay vade - 34 bin 500 lira peşinat, 583 lira taksit

3+1 Konutlar için Ödeme Planı

-- Yüzde 10 peşinat, 120 ay vade - 25 bin 500 lira peşinat, 1.988 lira taksit

-- Yüzde 20 peşinat, 180 ay vade - 52 bin lira peşinat, 1.178 lira taksit

KURA SONUCUNU TC KİMLİK NO İLE SORGULAMAK İÇİN: TIKLAYINIZ....

KURADA ADI ÇIKANLAR NE YAPACAK?

Konut belirleme kurasında adı çıkan hak sahipleri TOKİ'nin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde Halk Bankası'nın belirtilen şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar.

SÖZLEŞME İMZALARKEN İSTENEN BELGELER

-- Nüfus Müdürlüğünden adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan İstanbul il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

-- Hane halkı gelirinin en fazla net 4.800 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, (3+1 konut tipi hariç) Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklar.

KONUT ALMAKTAN VAZGEÇENLER NE YAPACAK?

Konut alıcısı, konut satış sözleimesinin imzalandığı tarihten itibaren on dört gün içerinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin satış sözleişmesinden cayma hakkına sahiptir. Yine, peşinat yatırarak satış sözleşmesi imzalayan hak sahipleri konutun fiili teslimden önce herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkına sahip.

OTURMA VE DEVİR İŞLEMLERİ 

2+1 konut tipinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemezler.

Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir.

3+1 konut tipinde ise hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konut teslim tarihini takip eden 2 (iki) yıl sonrasına kadar devredemeyeceklerdir.

TOKİ BAŞVURU ÜCRETİ İADESİ

TOKİ'nin 50 bin yeni sosyal konutu için 67 ilde talep toplandı. Toplam 636 bin kişinin başvurduğu projelerde kura törenleri de başladı.

Peki kurada adı çıkmayanlar başvuru sırasında ödedikleri 2+1 için 500 TL ve 3+1 için 1.000 TL'yi ne zaman ne nasıl geri alacak?

BAŞVURU İADESİ BANKADAN

Belirlenen tarihlerde yapılan kuralar sonucunda hak sahibi olamayanlara yatırdıkları başvuru bedeli geri iade ediliyor. Ödemeler genelde kura tarihinden iki gün sonra başvuruların yapıldığı bankadan yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 17:12

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER