banner53

TOKİ İndirim Kampanyasından 10 Bin Kişi Yararlandı!

TOKİ'nin hedef kitlesinin alt ve orta gelir grubu aileler olduğunu söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Alıcıların çoğu borçlarını aylık taksitler halinde ödemeyi tercih ediyor. İndirim kampanyaları ile tüm borcunu ya da borcunun bir bölümünü kapatmak isteyen vatandaşlarımıza alternatif imkânlar sunuyoruz" dedi.

TOKİ İndirim Kampanyasından 10 Bin Kişi Yararlandı!

BORCUNU ERKEN ÖDEYENE İNDİRİM

Sabah'ta yer alan habere göre, dezavantajlı grupların ev sahibi olması için vergi ve kredilerle devletin destekleyici rolü de güçlendiriliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Kurum, TOKİ'nin hedef kitlesinin alt ve orta gelir grubu aileler olduğunu söyleyerek, "Vatandaşlarımıza uygun ödeme koşulları ile kira öder gibi ev sahibi olma imkânı sunuyoruz. Alıcıların çoğu borçlarını aylık taksitler halinde ödemeyi tercih ediyor. İndirim kampanyaları ile tüm borcunu ya da borcunun bir bölümünü kapatmak isteyen vatandaşlarımıza alternatif imkânlar sunuyoruz" şeklinde konuştu.

TOKİ İNDİRİMİNDEN 10 BİN KİŞİ YARARLANDI

Kurum, 5 yılda 300 bine yakın konut üretecek TOKİ'nin alt gelir gruplarına yönelik konut çalışmaları ve indirim kampanyasına ilişkin soru önergesini cevapladı. Kurum, martta başlatılan tapusunu hemen almak isteyenlere yönelik yüzde 22 indirim kampanyasından yaklaşık 10 bin konut ve işyeri alıcısının yararlandığını söyledi.

Konut alıcılarının büyük bölümünün borçlarını aylık taksitler halinde ödemeyi tercih ettiğini söyleyen Kurum, "Bu yıl itibarıyla gerçekleştirilen indirim kampanyasında 510 bin lira borç bakiyesi kapatıldı" diye konuştu.

KİRA ÖDER GİBİ KONUT SAHİBİ OLMA İMKANI

Konut fiyatları şehirlere göre değişirken, ihtiyacı olan vatandaşlar bu konutları kira öder gibi yaklaşık 400 lira taksitlerle satın alabiliyor. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar da borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak kaydıyla peşin ödemelerde yüzde 22 indirimden faydalanıyor. Proje için o şehrin sınırları içinde en az bir yıl oturuyor olmak, 2+1 konutlar için 25, 3+1 konutlar için de 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. 2+1 konutlar için 500 lira, 3+1 konutlar için de 1.000 lira başvuru ücreti verilmesi talep ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER