TOKİ Emekli Konutları Başvurusunda Son Gün!

TOKİ'nin 6 Mart'ta başlattığı 50 bin sosyal konut projesinde geçtiğimiz hafta başvuru sırası emeklilere gelmişti. Emekliler için TOKİ konutlarına başvuru süresi bugün sona eriyor.

TOKİ Emekli Konutları Başvurusunda Son Gün!

TOKİ  50 bin sosyal konut için başvuru süreci devam ediyor. 67 ilde yapılacak 50 bin sosyal konut için başvurular Halkbank vasıtasıyla alınmakta. Kampanyadan yararlanmak için başvuru tarihlerinin kaçırılmaması önemli. Geçen hafta başlayan TOKİ Emekli konutları için başvurular bugün sona eriyor.

FİYATLAR İLLERE GÖRE DEĞİŞİYOR

Başvurusua alınacak konutların fiyatları ihale süreci tamamlandıktan sonra belirlenecek. Başvuru sahipleri arasında TOKİ tarafından ilan edilecek olan tarihte 'Hak Sahibi Belirleme' kurası çekilecek. Proje kapsamında en düşük fiyat 116 bin 400 TL, başlangıç taksitleri de 388 TL. 3+1 evlerin fiyatları 170 bin 720 liradan başlangıç gösteriyor.

BAŞVURULAR

Kampanyadan yararlanmak isteyen emeklilerin, Halk Bankası veya Ziraat Bankası'nın yetkili şubelerinden başvuru yapması gerekiyor.

ÖDEMELER

2+1 daireler için; Hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre artış yapılacak.

3+1 daireler için; Hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından Memur Maaş Artış Oranı olana göre artırılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

- T.C. vatandaşı olması,

- Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

- Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.800 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.800 TL olması gerekmektedir.) (3 1 Konut tipi hariç)

- Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

- Ayrıca, konut başvuruları yapacak vatandaşlarımızın;

- 2+1 nitelikli konutlara başvuruda bulunanlar için 25 yaşını tamamlamaları;

- 3+1 nitelikli konutlara başvuruda bulunanlar için 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 11:12
YORUM EKLE