TOKİ'den Kura Tarihleriyle İlgili Önemli Açıklama

TOKİ tarafından başvuruları devam eden 50 bin sosyal konut projesi için geri sayım başladı. 19 Nisan'da başvurular sona erecek. Kuraların ne zaman çekileceğiyle ilgili gelen soruları cevaplayan TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik, "Kuralar 40 il için mayısın ilk haftası çekilecek" dedi.

TOKİ'den Kura Tarihleriyle İlgili Önemli Açıklama

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından dar gelirli vatandaşlara dönük hayata geçirilecek 50 bin sosyalkonut için başvurular devam ediyor. 6 Mart tarihinde başlayan başvurular için son gün 19 Nisan. 600 bini aşan başvuruların geldiği konutlar için şimdi herkesin merak ettiği konuysa kuraların ne zaman çekileceği. Konuyal ilgili açıklama TOKİ'den geldi.

50 BİN KONUT İÇİN BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDİYOR

TOKİ, 5 yılda 250 bin konut yapacak. İlk etabı olan 50 bin konut için başvurular devam ediyor. 4 kategoride başvurular devam ediyor. Başvuru süreci tamamlandığındaysa kura tarihleri belirlenerek açıklanacak. Açıklandığı andan itibarende Emlak Gündemi'nde yer alacak.

BAŞVURANLARA, TOKİ KURALARIYLA İLGİLİ SMS'LE BİLGİ VERİLECEK

TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik katıldığı basın toplantısında kuranın yapılacağı tarihlerle ilgili bilgi verdi. Kuranın Mayıs ayının ilk haftasında yapılacağını açıklayan Çelik "Kuraya katılacaklara önce SMS ile bilgilendirme yapacağız. Kuranın nerede hangi saatte olacağının bilgisi SMS ile yapılacak." açıklamasını yaptı. Mehmet Çelik Mayıs'ın ilk haftasında 40 şehirde TOKİ kuralarının yapılacağını ifade etti.

TOKİ konutları için başvuruda bulunanlara öncelikle SMS ile bilgilendirme yapılacak. Başvuruların bitimi olan 19 Nisan tarihinden sonra Mayıs ayının ilk haftasında yapılacak kura başvuruları için detaylı bilgi başvuru sahiplerine iletilecek. Kura tarihi ve sonuçları aynı zamanda TOKİ web sayfasında yayınlanacak.

KURADA ADI ÇIKANLAR NE YAPACAK?

Kurada adı çıkanlar Halkbankası'na müracaat ederek öncelikle "Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi" imzalayacaklar. Başvuru sahiplerinden, hane halkı gelirini gösteren belge ve ikametgah bilgileri istenecek. Şartları uymayanlar kabul edilmeyecek. Adı çıktıktan sonra caymak isteyenler hiç bir ceza harç ödemeden ödedikleri paraları alıp vazgeçebilecekler.

KURADA ÇIKMAYANLARA PARALARI İADE EDİLECEK

Adı kurada çıkmayan vatandaşlar ise iki iş günü sonra bankaya yatırdıkları paralarını iade alabilecekler. 4 kategoride başvuru yapanlardan Engelli, Emekli ve Şehit Gazilerin dul yetimleri isimleri başvuru yaptıkları kategoride çıkmazlar ise normal kategoriden de kuraya katılabilecek.

'toki kura çekilişi ne zaman 2019'

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 06:10
YORUM EKLE