banner53

TOKİ'den İstanbul'a 1.588 Yeni Konut

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul'da 3 yeni proje için düğmeye bastı. Kurum, projelerin ihalelerini 28 Aralık 2020, 18 Ocak 2021 ve 3 Mart 2021 tarihlerinde gerçekleştirecek. Sosal konut projeleri Başakşehir, Ataşehir ve Zeytinburnu'nda hayata geçirilecek.

TOKİ'den İstanbul'a 1.588 Yeni Konut

Başakşehir Kayabaşı 794 konut

İstanbul ili İli, Başakşehir İlçesi, Kayabaşı Mahallesi 2. Etap 794 Adet Konut ve 16 Adet Dükkan İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E- İhale) ihalesi 28 Aralık 2020 tarihinde saat 11:00'de yapılacak.

Ataşehir 513 konut ve 28 dükkan

İstanbul ili, Ataşehir ilçesi, Şerifali Çiftliği GÖB Alanı 1. Etap 513 Konut ve 28 adet Dükkan İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (e-ihale) ihalesi 18 Ocak 2021 tarihinde saat 14:30'da yapılacak.

Zeytinburnu Telsiz Mahallesi 281 konut ve 97 dükkan

İstanbul İli Zeytinburnu İlçesi Telsiz Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 281 Adet Konut ve 97 Adet Dükkan İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E- İhale) ihalesi 3 Mart 2021 tarihinde saat 14:00'te yapılacak.

TOKİ'den Konut Alma Şartları

 Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;
 
-- T.C. vatandaşı olması,

-- Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir),

-- Toplu Konut İdaresinden  konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç),

-- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

-- Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.),

-- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 lira olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 5.500  lira olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 6.000 lira olarak uygulanmaktadır.),

-- Bir hane halkı adına -yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları- yalnızca bir adet başvuru yapması, gerekmektedir.

Başvuruda İstenen Belgeler

-- Başvuru sahipleri,

-- Kimlik Fotokopisi,

-- Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları “Hak Sahipliği Belgesi”

-- Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair),

-- Emekli vatandaşlarımız, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren belge veya yazıyı, İbraz edeceklerdir.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 14:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökhan kadan
Gökhan kadan - 4 hafta Önce

Güvenlik müdürü

SIRADAKİ HABER