TOKİ'den 825 Lira Taksitle Konut İmkanı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ekim ayı duyurusu yayımlandı. Duyuruda 865 liradan başlayan taksitlerle 2+1 ve 3+1 konut satışının yapıldığı ifade edildi.

TOKİ'den 825 Lira Taksitle Konut İmkanı

TOKİ tarafından yayımlanan duyuruda konut satışlarının Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Atatürk Mahallesinde yer alan projede olacağı belirtilerek başvuru yapacak olan vatandaşlar için de fiyat tablosu paylaşıldı.

Kurum tarafından hangi tip konuttan kaç adet satılacağı da belirtilerek Şanlıurfa’da 170 adet 2+1 daire satışı yapılacağı gibi projede yer alan 65 adet 3+1 konut da yine kuralı konut satışı ile satış yapılacak.

TOKİ tarafından satış yapılacak konutlar için ödeme planları da paylaşılırken çok uzun vadeli ödeme seçenekleri sunulduğu ön plana çıktı.

TOKİ, kentteki ortalama kira fiyatlarına göre çok daha uygun taksitler uygulayacak.

TOKİ’den 2+1 daire almak isteyen vatandaşlar yüzde 10 peşinat ödeme yapacak ve kalan tutarı 180 ay vade ile ödeyecek. En pahalı daire 227 bin liraya satılıyor ve aylık en düşük ödeme ise 825 lira oluyor.

TOKİ 3+1 dairelerin satış fiyatını 204.000 liradan başladığını duyurdu. En pahalı 3+1 daire 275.000 liraya satılacağı gibi yüzde 10 peşinat ile 180 ay vade ve aylık taksitler 1.022 liradan başlıyor.

Başvuru işlemleri temel olarak ön başvuru yapılması ve ardından başvuru ücretinin tamamlanmasıyla başvuruların tamamlanması şeklinde olacak.

Vatandaşlar e-Devlet üzerinden TOKİ hizmetleri üzerinden online başvuru yapılabilecek.

Bu başvurunun ardından ilgili bankalara konutlara dair belirlenen başvuru ücretleri ödenecek. Ayrıca Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından doğrudan başvuru da yapılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER