TOKİ'den 5 İlde Büyü Fırsat! 1.493 Konut Satışa Çıktı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) , 560 liradan başlayan taksitlerle 5 ilde bulunan 1.493 konutu satışa çıkardı. 114 bin liradan başlayan fiyatlarla satılan konutlar için 20 yıla kadar vade imkanı da bulunuyor.

TOKİ'den 5 İlde Büyü Fırsat! 1.493 Konut Satışa Çıktı

Her yıl binlerce aileyi az peşinat, düşük taksit ve uzun vade ile ev sahibi yapan TOKİ'den yeni bir fırsat duyurusu geldi. Kurumun internet sitesinden yapılan duyuruya göre 1.493 konut düşük taksit ve peşinat imkanı ile satışa çıkarıldı.

TOKİ İlanlarına Dikkat

TOKİ'den ev sahibi olmak ve konut satın almak isteyen vatandaşların internet sitesinde yayımlanan ilanlara ulaşarak, ilanın başvuru şartlarının incelenmesinin ardından açıklanan peşinatı Halkbank ya da Ziraat Bankası'na yatırması gerekiyor. TOKİ tarafından belirlenen tarihlerde başvuru formu ve peşinat olarak yatırılan tutarın dekontu ile başvuru yapılması gerekiyor.

20 Yıl Vade İmkanı

Ödeme seçenekleri ise projeden projeye göre değişiyor. Ödeme seçenekleri arasında yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade, yüzde 10 peşinat bedeli için 120 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 180 ay vade yer alıyor. İlk taksit ödemesi ise konutun teslim edildiği aydan sonra başlıyor.

TOKİ Konut Başvurusu Nasıl Yapılır?

TOKİ'den ev almak isteyenlerin internet sitesinde yayımlanan ilanlara başvuru yapacak, ilanın başvuru şartlarını incelemesinin ardından, açıklanan peşinatı Halkbank ya da Ziraat Bankası'na yatırması şartı bulunuyor. TOKİ'nin belirlediği tarihlerde başvuru formu ve peşinat olarak yatırılan tutarın dekontu ile başvuru yapması gerekiyor.

Başvuru Şartları 

-- Türk vatandaşı olmak,

-- Başvuru yapılacak olan konut projesinin yer aldığı il ve ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet etmek ve bu il nüfusuna kayıtlı olmak,

-- Daha önce TOKİ'den konut almamak ya da TOKİ kredisi kullanmamış olmak,

-- Konut başvurusu yapacak olan kişinin kendisine, eşine ya da bakmakla yükümlü olduğu velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir taşınmaz kaydı bulunmaması,

-- Başvuruda bulunacak olan kişinin en az 25 yaşında olması,

-- Aylık toplam hane halkı geliri sınırının 2.600 lirayı aşmaması (yani aynı ev içerisinde yaşayan kişilerin toplam gelirlerinin en fazla 2.600 lira olması, İstanbul için bu sınır 3.100 lira olarak uygulanmaktadır)

Takvim

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2021, 11:47
YORUM EKLE