TOKİ'den 31 İlde 8 Bin Ucuz Konut Fırsatı

TOKİ, Dar gelirli ve emekliye ucuz konut fırsatı sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda yurdun çeşitli illerinde 8 binden fazla konut satışa çıktı. Konutların fiyatı 66 bin liradan başlarken en düşük taksit ise 300 lira.

TOKİ'den 31 İlde 8 Bin Ucuz Konut Fırsatı

31 İLDE 8 BİN KONUT SATIŞTA

50 bin konutla birlikte TOKİ’nin açık satışa sunduğu konutlara da talepte de artış yaşandı. Kurayla satışa çıkan birçok projesinde emekli ve dar gelirliye özel kontenjan ayıran TOKİ, açık satışta bulunan konutlarında da emeklinin ev sahibi olabilmesi için uygun koşullar ve uzun vade imkânı sağlıyor.    

TOKİ’nin şu anda 31 ilde bulunan 8 bin 416 konutunda, özellikle dar gelirli, engelli ve emekli vatandaşlar için önemli fırsatlar sunuluyor. Evlerin taksiti bu gruptaki vatandaşların bütçesine uygun olarak 300 liradan başlıyor. Konut fiyatları ise 66 bin liraya kadar düşüyor.  

KONUTLARA BAŞVURU İÇİN SON GÜN 28 HAZİRAN

Konutların başvuru süresi 28 Haziran’a kadar devam edecek. Satıştaki konutlar için peşinat oranları, projeye göre yüzde 10, 12, 15, 20, 25 olarak değişiklik gösteriyor. Ödenen peşinata göre vade süresi de uzayabiliyor. Daha düşük peşinat ödeyenin vadesi daha düşük oluyor. Vade süreleri de 96, 108 120, 180, 216 ve 240 ay oluyor. Bu oranlar proje ve ile göre farklılık gösterebiliyor.     

TOKİ'DEN KONUT SAHBİ OLMAK İÇİN ŞARTLAR

Daire almak isteyen emekliler, ilgili bankaya başvuru yapacak. TOKİ’nin konutlarına başvurabilmek için öncelikle emeklinin kendisi, eş ve velayeti altındaki çocukları üzerine kayıtlı evi olmayacak. İkinci olarak daha önce TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olmak koşulu aranıyor. Ev alınacak il/ilçede en az bir yıl ikamet şartı da var.   

Başvurular evin bulunduğu yerdeki Halkbank ya da Ziraat Bankası’na yapılacak. Başvuru yapılırken Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalanacak.  Sözleşme sırasında daire bedelinden az yüzde 10’u kadar peşinat alınıyor. Evi alanlar 14 gün içinde cezasız cayabilir. Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yıl ocak ve temmuzda 2 kez memur maaş artışına göre zamlanacak.   

Daha fazla bilgi için: TIKLAYINIZ...

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER