banner53

TOKİ Burdur Çavdır 52 Konut için Başvuru Detayları

Burdur Çavdır'da yapımı devam eden 104 konutluk TOKİ projesi içinde yer alan 52 konut, açık satış yöntemi ile satışa sunuldu. Konutlar için başvurular 13- 28 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılacak.

TOKİ Burdur Çavdır 52 Konut için Başvuru Detayları

TOKİ BURDUR ÇAVDIR 52 KONUT İÇİN BAŞVURU DETAYLARI

TOKİ, 21 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 13 Mayıs 2019 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır.

Satışa Sunulan Konut Sayısı: 2+1 konut 21 adet

Satış tarihleri: 13 Mayıs 2019 - 28 Haziran 2019

Satış Yapılacak Banka Şubesi: TC. Ziraat Bankası AŞ. Sadece Temerküz Şube Temerküz Şube: TC. Ziraat Bankası AŞ. Çavdır/Burdur

Konutların satış fiyat ve koşulları ilgili banka Şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) aracılığıyla duyurulmaktadır. En düşük ve en yüksek fiyatlar ile alternatifli ödeme koşulları aşağıda sunulmaktadır.

Konut alıcıları, peşinat miktarını Bankaya yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır. Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Türkiye İstatistik Kurumunca belirlenen TÜFE ve Yİ-ÜFE oranlarından en düşük olana göre belirlenecek oranda artırılacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri hariç)

Peşinat ve Vade Seçenekleri: %12 peşinat bedeli için 180 ay vade,%15 peşinat bedeli için 216 ay vade,%20 peşinat bedeli için 240 ay vade İlk taksit ödeme tarihi; Konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır. İlk dönemsel artış tarihi; Konut teslim tarihine göre İDARE’ce belirlenecektir. Konutların teslim süresi, sözleşme tarihinden itibaren 36 aydır.

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin;

-- T.C. vatandaşı olması,

-- Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

-- Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)

-- Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

-- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.500.- TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.500.- TL olması gerekmektedir.) 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER