TOKİ Başvuruları Bugün Sona Eriyor

TOKİ'nin 6 Mart'ta başlattığı 50 bin sosyal konut projesine başvurular bugün sona eriyor. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından tüm iller için kura tarihleri belirlenecek. TOKİ'nin 50 bin konutu için şu ana kadar 650 bine yakın başvuru geldi.

TOKİ Başvuruları Bugün Sona Eriyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından satışa sunulan 50 bin sosyal konut için başvurular bugün sona eriyor. Başvuruların sona ermesiyle beraber sonuçların açıklanması için başvurulanlar arasından kura çekilişi yapılacak.

KURA TARİHLERİ NE ZAMAN AÇIKLANIR?

TOKİ konutları için başvurular bugün sona eriyor. Türkiye genelinde 67  ilde 104 projeye alınan başvurular için kura tarihlerinin önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor. Kura çekilişi için başvuru sahiplerine SMS ile bilgilendirme yapılacak. Kura çekilişinin Mayıs ayının ilk haftası yapılacağı öngörülüyor.

TOKİ İSTANBUL KURALARI NE ZAMAN?

TOKİ 50 bin konut için en fazla başvurunun yapıldığı il olan İstanbul'da, kura tarhilerinin önümüzdeki hafta açıklanacağı tahmin ediliyor. İstanbul projelerine başvuran vatandaşlara da kura tarihleriyle ilgili diğer illerde olduğu bilgilendirme SMS'i gönderilecek. SMS'de kura tarihi, saati ve kuranın nerede yapılacağı bilgileri yer alacak.

Kura tarihleri ve sonuçları açıklandığı anda EMLAK GÜNDEMİ'nde yer alacak...

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 05:34
YORUM EKLE