TOKİ Balıkesir Projesi için Kura Töreni Yapıldı

TOKİ'nin Balıkesir'de inşa edeceği 1.000 konutun hak sahipleri, gerçekleştirilen kura ile belirlendi.

TOKİ Balıkesir Projesi için Kura Töreni Yapıldı

TOKİ'nin Balıkesir Karesi projesinde toplam 1.000 adet konut bulunuyor. Projede yer alan konutların kura çekilişi bugün gerçekleştirildi.

Balıkesir Karesi TOKİ projesinde 2+1 ve 3+1 daire tipleri bulunuyor. 

Balıkesir projesinde yer alan 2+1 kontlar 75 metrekare, 3+1 konutlar 110 metrekare büyüklüğe sahip.

Alt ve orta gelir grubu ailelere sunulan TOKİ Balıkesir Karesi 2019 projesinin kura sonuçları açıklandığında isim ism tam liste halinde EMLAK GÜNDEMİ'nde olacak.

Projede, 2+1 konutlar 157 bin liradan, 3+1 konutlar 231 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

TOKİ Balıkesir Karesi 2019 projesinde 120 ay ve 180 ay vade imkanı sağlanıyor.

KURA SONUCUNU SORGULAMAK İÇİN: TIKLAYINIZ....

KURADA ADI ÇIKANLAR NE YAPACAK?

Konut belirleme kurasında adı çıkan hak sahipleri TOKİ'nin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde Halk Bankası'nın belirtilen şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar.

SÖZLEŞME İMZALARKEN İSTENEN BELGELER

-- Nüfus Müdürlüğünden adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan İstanbul il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

-- Hane halkı gelirinin en fazla net 4.800 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, (3+1 konut tipi hariç) Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklar.

KONUT ALMAKTAN VAZGEÇENLER NE YAPACAK?

Konut alıcısı, konut satış sözleimesinin imzalandığı tarihten itibaren on dört gün içerinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin satış sözleişmesinden cayma hakkına sahiptir. Yine, peşinat yatırarak satış sözleşmesi imzalayan hak sahipleri konutun fiili teslimden önce herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkına sahip.

OTURMA VE DEVİR İŞLEMLERİ 

2+1 konut tipinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemezler.

Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir.

3+1 konut tipinde ise hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konut teslim tarihini takip eden 2 (iki) yıl sonrasına kadar devredemeyeceklerdir.

TOKİ BAŞVURU ÜCRETİ İADESİ

TOKİ'nin 50 bin yeni sosyal konutu için 67 ilde talep toplandı. Toplam 636 bin kişinin başvurduğu projelerde kura törenleri de başladı.

Peki kurada adı çıkmayanlar başvuru sırasında ödedikleri 2+1 için 500 TL ve 3+1 için 1.000 TL'yi ne zaman ne nasıl geri alacak?

Belirlenen tarihlerde yapılan kuralar sonucunda hak sahibi olamayanlara yatırdıkları başvuru bedeli geri iade ediliyor. Ödemeler genelde kura tarihinden iki gün sonra başvuruların yapıldığı bankadan yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 15:34

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özlem
Özlem - 5 ay Önce

Kura çekildi ama listeler neden hâlâ yayınlanıyor?

Ahmet Aydın
Ahmet Aydın - 5 ay Önce

Satış sözleşmesi ne zaman imzalanacak.

SIRADAKİ HABER