TOKİ 8 İlde 1.365 Konutu Kurasız Satışa Sundu!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ev sahibi olmak isteyen vatandaşların yüzünü güldürecek bir açıklama yaptı. Her yıl binlerce kişiyi az peşinat, düşük taksit ve uzun vade ile ev sahibi yapan TOKİ satışa sunduğu daireleri duyurdu. 1.365 konutta kura ve çekilişin olmadığı büyük fırsatta aylık ödemeler 557 liradan başlıyor.

TOKİ 8 İlde 1.365 Konutu Kurasız Satışa Sundu!

TOKİ'nin 8 ilde kurasız açık satış yöntemiyle bin 365 konut, 6 ilde de bin 405 konut için kuralı satışlarına bazı illerde başvuru alınmaya başlandı. 

Kuralı satışlarla birlikte toplam 2 bin 770 konut için fırsatlar devam ediyor.

20 Yıl Vade

Ödeme seçenekleri ise projeden projeye farklılık gösteriyor.

Seçenekler arasında yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade, yüzde 10 peşinat bedeli için 120 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 180 ay vade bulunuyor.

İlk taksit ödemesi ise konut teslim tarihini takip eden ay itibarıyla başlıyor.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

TOKİ'den ev sahibi olmak ve konut satın almak isteyen vatandaşların internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlara ulaşarak, ilanın başvuru şartlarını inceledikten sonra belirlenen peşinatı Halkbank ya da Ziraat Bankası'na yatırması gerekecek. TOKİ'nin belirlediği tarihlerde başvuru formu ve peşinat olarak yatırılan tutarın dekontu ile başvurması yeterli olacak.

Başvuru Şartları Neler?

-- Türk vatandaşı olmak

-- Başvuru yapılacak olan konut projesinin yer aldığı il ve ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet etmek ve bu il nüfusuna kayıtlı olmak

-- Daha önce TOKİ'den konut almamak ya da TOKİ kredisi kullanmamış olmak

-- Konut başvurusu yapacak olan kişinin kendisine, eşine ya da bakmakla yükümlü olduğu velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir taşınmaz kaydı bulunmaması

-- Başvuruda bulunacak olan kişinin en az 25 yaşında olması

-- Aylık toplam hane halkı geliri sınırının 2 bin 600 lirayı aşmaması (yani aynı ev içerisinde yaşayan kişilerin toplam gelirlerinin en fazla 2 bin 600 lira olması, İstanbul için bu sınır 3 bin 100 lira olarak uygulanmaktadır)

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2021, 13:06
YORUM EKLE