TOKİ 50 Bin Konutta Sıra Engelli Vatandaşlarda

TOKİ'nin 50 bin konut hamlesinde başvuru süreci devam ediyor. Başvuru sayısı 600 bine gelirken ilginin sürdüğü, başvuruların halen devam ettiği belirtiliyor. TOKİ'nin konutlarından almak isteyen engelli vatandaşlar içinde başvuru süreci başladı. İşte detaylar...

TOKİ 50 Bin Konutta Sıra Engelli Vatandaşlarda

TOKİ'nin 50 bin sosyal konutlarından almak isteyen engelli vatandaşlar için başvuru süreci başladı. Ev sahibi olmak isteyenler engelli vatandaşlar hazırlayacakaları belgelerle bulundukları bölgede yetkili Ziraat veya Halkbank şubesine giderek başvurularını yapabilecek.

TOKİ KONUTLARI İÇİN 12 KAT BAŞVURU GELDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Türkiye'nin 67 şehrinde başlattığı "50 bin sosyal konut" kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ucuz konuta 1 ayda 596 bin talep geldi.

HER İL İÇİN FARKLI TARHİLERDE KURA ÇEKİLECEK

TOKİ başvuruları için genel başvuru süreci devam ederken gözler kura çekilişine 4 farklı kategoride başvuruları alınan TOKİ'de kuralar Nisan ayı sonunda Mayıs ayı başında çekilecek. TOKİ'de sehit aileleri ve engelli vatandaşlar için bavşvuru süreci erişime açıldı.

ENGELLİ KONTENJANI İÇİN YAPILACAKLAR

TOKİ 50 bin sosyal konut projesinde daireler 2+1 ve 3+1 olarak tasarlandı. Kampanya kapsamında 20 ay yada 240 ay vade ile kira öder gibi ev sahibi olunabiliyor. 2+1'ler için fiyatlar 116 bin 400 liradan başlarken, 3+1'ler için 170 bin 720 liradan başlıyor.
 
Engel durumu olan ve TOKİ'den ev almak isteyenler altta belirtilen evrakalrı hazırlayarak yetkili Ziraat veya Halkbank şubesine başvuru için gitmeleri gerekiyor.

- Kimlik Fotokopisi

- Engelli kişiler, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporu (en az yüzde 40 engelli olduğuna dair) 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 05:16
YORUM EKLE