TOKİ 21 İldeki 263 Arsasını Satışa Çıkardı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 21 ilde bulunan 263 arsa satışa çıkardı. Satış ihalesi açık artırma usulü ile gerçekleşecek.

TOKİ 21 İldeki 263 Arsasını Satışa Çıkardı

Satışa sunulan arsalar, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Çorum, Ankara, Adana, Afyonkarahisar, Konya, Malatya, Niğde, Sivas, Van, Erzincan, Elazığ, Gaziantep ve Giresun kentlerinde bulunuyor.

KDV'den muaf ve yüzde 20 peşinat 60 ay vade imkanı ile satılan arsaların muhammen bedelleri şehirlere ve büyüklüklerine değişkenlik gösteriyor.

Satışa sunulan arsalar konut, ticaret, sanayi, özel sağlık tesis alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları özelliğine sahip.

Açık artırma 2 oturumda gerçekleşecek. Bu kapsamda, 26 Ağustos tarihinde saat 10:30'da yapılacak olan açık artırmada Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Çorum illerinde yer alan arsalar; 27 Ağustos tarihinde saat 10:30'da yapılacak ihalede ise Ankara, Adana, Afyonkarahisar, Konya, Malatya, Niğde, Sivas, Van, Erzincan, Elazığ, Gaziantep ve Giresun illerindeki arsaların satışları gerçekleşecek.

Açık artırma,  Ankara  Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ  İstanbul Hizmet Binasında yapılacak.

Ek olarak internet üzerinden de satışlar için teklif sunulabilecek. Açık artırmaya internet katılımı kayıtları dün sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2021, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER