TOKİ 100 Bin Konutta Dul ve Yetimlere Ayrıcalık Tanıyacak mı?

Ev alımını kolaylaştıran Toplu Kontu İdaresi (TOKİ), bazı projelerinde bazı gruplar için ayrıcalık tanıyabiliyor. Peki TOKİ konut projelerinde dul ve yetimlere ayrıcalık tanıyor mu?

TOKİ 100 Bin Konutta Dul ve Yetimlere Ayrıcalık Tanıyacak mı?

TOKİ dar gelirlileri, alt gelirlileri, dulları, yetimleri, emeklileri, engellileri, şegit ailelerini, harp ve vazife malullerini ev sahibi yapıyor.

Dul ve yetimlerle ilgili ayrıcalık olup olmadığıyla ilgili gelen sorulara kurumun verdiği yanıt şu şekilde oldu:

Konut satışlarımızda sadece şehitlerimizin dul ve yetimleri için ayrıcalık tanınmaktadır. Bunun dışında, diğer dul ve yetim vatandaşlar için herhangi bir ayrıcalık tanınmamaktadır.

UCUZ KONUTUN ADRESİ TOKİ

TOKİ'nin son olarak başlattığı ve 1.2 milyon adet başvuru aldığı "100 bin sosyal konut" kampanyasının kura çekilişi Şubat ayında belli olacak.

TOKİ 100 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında vatandaşların konut finansmanında kamu bankalarının yanında katılım bankaları da dâhil edildi.

Kampanya kapsamında satışa sunulan 2+1 daire fiyatları 140 bin lira ile 180 bin lira arasında, 3+1 daire fiyatları 160 bin lira ile 210 bin lira arasında değişiyor. Kampanyada 240 aya kadar vade imkanı sunuluyor. Yüzde 10 peşinatla satın alınabilecek evler için aylık 894 lira taksit ödemesi yapılabiliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gül çam
Gül çam - 6 ay Önce

Evim yok kiradayım Bi ev sahibi olmak istiyorum eşim yok

google-site-verification=YICnoXQvjVWih06MBJp9FBfJkY-ua8wzTHo3jGNdHnc