TOKİ 100 Bin Konut Kura Tarihleri Belli Oldu mu?

TOKİ’nin tarihin en düşük konut kredisi faiz oranı ile satışa sunduğu 100 bin sosyal konut için kura sonuçları merakla bekleniyor. Ancak kurumdan kura tarihleriyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

TOKİ 100 Bin Konut Kura Tarihleri Belli Oldu mu?

TOKİ 100 bin sosyal konut kura çekilişi için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Yüz binlerce kişinin e-Devlet ve Ziraat Bankası üzerinden gerçekleştirdiği başvurunun ardından TOKİ kura sonuçları merakla araştırılmaya başlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte TOKİ yetkililerinin hazır bulunacağı kura çekilişi esnasında canlı yayın imkanı da yer alacak. Peki, TOKİ kura çekiliş sonuçları ne zaman açıklanacak?

TOKİ kura çekilişi 81 ilde yüz binlerce kişi tarafından canlı olarak takip edilecek. Ev sahibi olma hayaliyle 100 bin konut için başvuruda bulunan birçok vatandaş, internet üzerinden canlı olarak kura sonuçlarını görüntüleyebilecek. Çekiliş, noter huzurunda gerçekleşecek.

TOKİ kura çekilişi hakkında resmi kaynaklardan yapılan açıklama şubat ayını işaret ediyordu. Tam tarih açıklaması yapılmayan TOKİ kura çekilişi için herhangi bir aksilik olmaması halinde ay ortasında tam tarih konusu belirginleşmiş olacak.

KURA SONUÇLARI İNTERNETTEN ÖĞRENİLEBİLECEK

TOKİ kura sonuçları, çekilişin tamamlanmasının ardından, aksilik olmaması halinde aynı günün akşamında erişime açılmaktadır. Kuraya katılan vatandaşlar, TC Kimlik Numarası ile sonuçları Toplu Konut İdaresi'nin belirlediği sistem üzerinden kolayca sorgulayabilecek. TOKİ kura sonuçlarının 28 Şubat tarihine kadar açıklanmış olması bekleniyor.

TOKİ kura sonuçları için bu yıl e-Devlet entegrasyonu sağlanmaz ise sonuçlar kurumun resmi internet üzerinden sorgulanabilecek. TOKİ kura sonuçları kurumun resmi internet sitesi üzerinde yer alan sorgulama motoru aracılığıyla TC Kimlik Numarası girilerek görüntülenebilecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 06:17
YORUM EKLE
google-site-verification=YICnoXQvjVWih06MBJp9FBfJkY-ua8wzTHo3jGNdHnc