Şanlıurfa TOKİ'de Kura Heyecanı

TOKİ tarafından Şanlıurfa'da inşa edilecek konutların hak sahipleri kurayla belirlendi. Kurayı bazı vatandaşlar merdivenlere oturarak, bazıları da ayakta takip etti. 6 bin 128 kişinin başvurduğu kura çekiminde ismi çıkan vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamadı.

Şanlıurfa TOKİ'de Kura Heyecanı

250 KONUT İÇİN KURALAR ÇEKİLDİ

TOKİ'nin Şanlıurfa Kadıkent Mahallesi’ndeki 2. etap projesine yoğun başvuru oldu. Yaptırılacak 250 konut için düzenlenen kuraya 6 bin 128 kişi katıldı. 

Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile emekli, dul ve yetimler için Kadıkent Mahallesi’nde yaptırılacak 175 adet 2+1 ile 75 adet 3+1 konutların hak sahiplerinin belirlenmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda kura töreni düzenlendi.

EV SAHİBİ OLANLARDAN SEVİNÇ GÖZYAŞLARI

Hak sahibi olarak belirlenen Filiz Sevilce de yıllardan beri TOKİ’ye başvuru yaptığını ifade ederek, "Allah herkesten razı olsun. Çoktan beri bekliyorduk. Kısmet bugüneymiş, çok mutlu oldum. Artık ev sahibi olduk. Allah olmayanlara da versin." dedi.

Emine Kılıç da yaklaşık 10 yıldır beklediğini dile getirerek "Bir türlü ismim çıkmıyordu, son kez başvurada bulunmuştum. En sonunda ismim çıktı, çok mutluyum. Allah herkesten razı olsun." diye konuştu.

YORUM EKLE