banner53

Kamu Bankalarından TOKİ İndirim Kampanyası için Uygun Faizli Kredi

TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 19 Haziran 2020 tarihine kadar bankaya başvuruda bulunması gerekiyor. Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan düşük faizli konut kredisi kullanabilecekler.

Kamu Bankalarından TOKİ İndirim Kampanyası için Uygun Faizli Kredi

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine TOKİ konut ve iş yerleri için başlattığımız yüzde 20 indirim kampanyasına 4 bin 539 kişinin başvurduğunu belirterek 247 milyon lira borç kapama işleminin gerçekleştirildiğini kaydetti.

SON GÜN 19 HAZİRAN

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 9 Haziran 2020 tarihine kadar ilgili bankaya (taksit ödemelerini yaptığı banka) başvurması gerekiyor.

Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, geri ödeme taksiti 2018 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak.

Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmedi.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER