Asgari Ücretlinin Ev Alabileceği TOKİ Projeleri!

Türkiye'nin tüm illerinde konut projesi üreten ve on binlerce vatandaşı uygun koşullarda ev sahibi yapan TOKİ, asgari ücretliye de konut verecek. TOKİ 2 bin lira maaş alan asgari ücretliye, 12 bin lira peşinat ve aylık 401 lira taksitle konut satışı gerçekleştirecek.

Asgari Ücretlinin Ev Alabileceği TOKİ Projeleri!

BAŞVURU İÇİN GEREKENLER

Takvim'de yer alan habere göre, başvuru sahipleri, Kimlik Fotokopisi, Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları "Hak Sahipliği Belgesi" Engelli vatandaşlar, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az yüzde  40 engelli olduğuna dair), Emekli vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren belge ya da yazıyı gösteriyor.

İŞTE ASGARİ ÜCRETLE EV ALINABİLECEK TOKİ PROJELERİ

BALIKESİR İVRİNDİ KURTULUŞ MAHALLESİ

Bu projede yer alan 1 adet konut, ön şartsız ve kurasız başvuru önceliğine göre satılacak. Bu konut 5 Ağustos - 31 Aralık 2019 arihleri arasında Ziraat Bankası İvrindi şubesinden satışa çıkarılacak.

NİĞDE EFENDİBEY KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ 

Bu projede toplam 8 adet konut bulunmaktadır. Engelli vatandaşlara özeldir. En az yüzde 40 engeli bulunan vatandaşlara satılacak. Bu konutlar 1 Ağustos - 30 Eylül 2019 tarihleri arasında Halkbank Niğde şubesinden satışa sunulacaktır.

TOKAT DEDELİ MAHALLESİ 

Bu projede 6 adet dar gelir grubuna satılacak konut bulunuyor.. Bu konutlar 8 Ağustos - 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Halkbank Tokat şubesinden satışa çıkarılıyor.

ŞANLIURFA HİLVAN 

Bu projede 1 adet daire bulunuyor. Bu konutun bedeli 115 bin 871 lira şeklinde belirlendi. Bu evi almaya hak kazanan kişinin ödeyeceği peşinat bedeli 13 bin 904 lira ile 23 bin 174 lira arasında farklılık gösteriyor. En düşük taksit bedeli 386 lira iken en yüksek taksit bedeli de 566 lira .

ÇANKIRI

Bu projede alt gelir gurubuna toplam 98 adet konut ayrıldı. Projede en düşük konut bedeli 109 bin 968 lira, en yüksek konut bedeli 145 bin lira olarak belirlendi. Aylık taksit tutarları ise 366 lira ile 709 lira arasında değişiyor. Peşinatlar ise 13 bin liradan başlayıp, 29 bin liraya kadar çıkıyor. Bu projede vatandaşlarımıza 180, 216 ve 240 ay vade imkanı sağlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 15:00

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER