13 Bin Lira Peşinatla Ev Sahibi Olma Fırsatı!

TOKİ'den onlarca uygun fiyatlı konut müjdesi geldi. TOKİ’den 13.000 lira peşinat, 380 lira taksitle yüzlerce adet çekilişsiz, kurasız konut satış ilanı yayımlandı.

13 Bin Lira Peşinatla Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Türkiye’de konut sahibi olmak isteyen dar kazançlı vatandaşların ilk seçimi olan TOKİ devlet eli ile ev yapımına tüm sürati ile devam ediyor.

Üretilen evler alt kazanç grubu, orta kazanç grubu ve üst kazanç grubu olarak 3 ana kategoride yer alırken alt kazanç grubu ve orta kazanç grubu yüksek müracaat olması sebebi ile kaideyi satış usulü ile müracaata açılıyor.

Başvuruya dair detayları öğrenmek isteyen vatandaşlar ise konu hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri ise Türkiye Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafından verilecek.

Balıkesir Manyas

336 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 08 Mart 2021 - 30 Haziran 2021 tarihleri arasında Halk Bankası Balıkesir şubeleri üzerinden satışa sunulacak.

Bolu Seben

75 adet 2+1 alt gelir grubu ve 12 adet 3+1 orta gelir grubu konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 12 Nisan 2021 - 30 Haziran 2021 tarihleri arasında açık satışa sunulacaktır.

Kırıkkale Merkez

463 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 08 Şubat 2021 - 30 Haziran 2021 tarihleri arasında Halkbank Kırıkkale şubeleri üzerinden satışa sunulacak.

Osmaniye Bahçe

17 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 17 Mart 2021 - 30 Haziran 2021 tarihleri arasında Ziraat Bankası Bahçe Osmaniye şubesi üzerinden satışa sunulacak.

Başvuruda İstenen Belgeler

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan ve 18 yaşını doldurmuş olan gerçek kişiler ile Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun kurulmuş tüzel kişilikler başvuru yapabilecektir.

Fotoğraflı nüfus cüzdanı,

Vatandaşlık kimlik ve Vergi sicil numaraları,

Yetkili Banka Şubelerine Nakit olarak;

muhammen bedeli 99.999 lira ye kadar olanlar için 5.000 lira 

muhammen bedeli 100.000 - 499.999 liraya kadar olanlar için 10.000 lira  

muhammen bedeli 500.000 - 999.999 liraya kadar olanlar için 50.000 lira

muhammen bedeli 1.000.000 lira ve üstünde olanlar için 100.000 lira katılım teminatı ödemek zorundadırlar.

Başvuruların vekaleten yapılması durumunda, ilzama, teklif vermeye, ihaleye katılmaya, ihale bedelini ödemeye, tüm belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren vekaletname,

Başvuru bir tüzel kişilik adına yapılacak ise, Şirketin yetki belgesi ve yetkili kişinin vekalet ile imza sirküleri.

Ödeme Koşulları

Taşınmazların vade seçenekleri ek tabloda yer almaktadır.

Ek tabloda yer alan ve hemen teslimli olarak satışa sunulan projelerde; Taşınmazlar mevcut durumu ile satışa sunulmuş olup, alıcılar taşınmazı görmüş, beğenmiş ve kabul etmiş sayılacaktır. İdarece bu taşınmazlarda herhangi bir tadilat ve onarım yapılmayacaktır.

Muhammen bedeller bütün projeler için KDV hariç olarak belirlenmiş olup, vadeli işyeri satışları Gayrimenkul Satış Sözleşmesinde belirtilen satış bedeli ve teslim tarihine kadar gerçekleşen dönem artışları toplamı üzerinden hesaplanan tutar esas alınarak 3065 sayılı yasa kapsamında geçerli KDV oranı üzerinden hesaplanan Katma Değer Vergisi tutarı, taşınmazın tesliminden sonraki vadelere yayılarak tahsil edilecek, ayrıca vade sonuna kadar altı aylık artış dönemlerinin başında borç bakiyesine uygulanan artış tutarı üzerinden hesaplanan KDV tutarı kalan vadelere yayılarak, peşin işyeri satışları ile konutların satışlarında ise projenin teslimi aşamasında peşin olarak tahsil edilecektir.

Takvim

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2021, 12:55
YORUM EKLE