100 Bin Sosyal Konut Projesi Kocaeli'de Nerelere Yapılacak?

TOKİ 100 bin sosyal konut projesi ile Türkiye'nin 81 ilinde toplam 100 bin yeni sosyal konut inşa edilecek. 100 bin sosyal konutun 3.000 tanesi de Kocaeli'de yer alacak. Konutlar Kocaeli'de, Gebze, Körfez ve İzmit'te yapılacak.

100 Bin Sosyal Konut Projesi Kocaeli'de Nerelere Yapılacak?

100 bin sosyal konut başvurusu ile dar gelirlilere ev sahibi olma imkanını tanıyacak olan TOKİ, başvuru şartları konusunda detayları yayımladı. 100 bin sosyal konut stoğunun yüzde 10'luk kısmını İstanbul'a ayıran TOKİ, Kocaeli'nin Gebze, Körfez ve İzmit ilçelerinde 3.000 konut yapacak. 

Aylık 894 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi yapacak olan TOKİ, 100 bin sosyal konut projesi için başvuruları 16 Aralık-15 Ocak tarihleri arasında Ziraat Bankası ve e-Devlet üzerinden kabul edecek. 

KONUTLAR NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK?

 81 ilde yapılacak 100 bin konutun inşasına 2020'de başlanacak. 1.5 yılda tamamlanması planlanan konutlar özelliklerine göre 140 bin lira ila 210 bin lira arasında fiyatla satışa sunulacak. Yüzde 10 peşin ödeme yapacak olan dar gelirliler, aylık 894 lira taksit ve 240 ay vadeyle bu ev sahibi olabilecek. 

KOCAELİ TOKİ PROJESİNE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

-- T.C. vatandaşı olmak

-- Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olmak

-- TOKİ'den konut satın almamış olması ve idareden konut kredisi kullanmamış olmak

-- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölüm veya müstakil bir konutu (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmamak

-- Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olmak

-- Aylık hane halkı geliri net 5.500 liranın üstünde olmamak

KOCAELİ TOKİ PROJESİ İÇİN BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilecek konutlar için, Ziraat Bankası'nın proje ilinde bulunan yetkili şubeleri aracılığı ile başvurular kabul edilecek.

Ayrıca e-Devlet üzerinden de başvuru kabul edilecek...

Başvuru Bedeli 2+1: 500 lira

Başvuru Bedeli 3+1: 1.000 lira

Başvurular; 4 kategoride kabul edilecek;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”

2. Kategori olan “En az yüzde 40 Engelli Vatandaşlarımız”

3. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”

YORUM EKLE