100 Bin Sosyal Konut Projesi Bursa'da Hangi İlçelere Yapılacak?

TOKİ 100 bin sosyal konut projesi ile Türkiye'nin 81 ilinde toplam 100 bin yeni sosyal konut inşa edilecek. 100 bin sosyal konutun 3.200 tanesi de Bursa'da yer alacak. Konutlar Bursa'da, Yenişehir, Gemlik, Gürsu, Harmancık, Kestel, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Yıldırım ve İnegöl'de yapılacak.

100 Bin Sosyal Konut Projesi Bursa'da Hangi İlçelere Yapılacak?

Toplu Konut İdaresi'nce (TOKİ) Türkiye genelinde başlatılan 100 bin konut projesi kapsamında Bursa'da 3 bin 200 konut inşa edilecek. Ev sahibi olma hayalini yaşayanlar projenin dört gözle hayata geçirilmesini beklerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürlerini iletti.

Türkiye’nin 81 ilinde inşa edilecek olan 100 bin sosyal konut başvuruları 16 Aralık tarihinde başlarken, proje kapsamında 3.200 konutun yapılacağı Bursa'da çok sayıda kişi şimdiden başvurularını yaptı. 

BURSA'DA HANGİ İLÇELERE KONUT YAPILACAK?

KONUTLAR NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK?

 81 ilde yapılacak 100 bin konutun inşasına 2020'de başlanacak. 1.5 yılda tamamlanması planlanan konutlar özelliklerine göre 140 bin lira ila 210 bin lira arasında fiyatla satışa sunulacak. Yüzde 10 peşin ödeme yapacak olan dar gelirliler, aylık 894 lira taksit ve 240 ay vadeyle bu ev sahibi olabilecek. 

BURSA TOKİ PROJESİNE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

-- T.C. vatandaşı olmak

-- Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olmak

-- TOKİ'den konut satın almamış olması ve idareden konut kredisi kullanmamış olmak

-- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölüm veya müstakil bir konutu (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmamak

-- Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olmak

-- Aylık hane halkı geliri net 5.500 liranın üstünde olmamak

BURSA TOKİ PROJESİ İÇİN BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilecek konutlar için, Ziraat Bankası'nın proje ilinde bulunan yetkili şubeleri aracılığı ile başvurular kabul edilecek.

Ayrıca e-Devlet üzerinden de başvuru kabul edilecek...

Başvuru Bedeli 2+1: 500 lira

Başvuru Bedeli 3+1: 1.000 lira

Başvurular; 4 kategoride kabul edilecek;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”

2. Kategori olan “En az yüzde 40 Engelli Vatandaşlarımız”

3. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat kırmızı
Murat kırmızı - 2 yıl Önce

Merhaba. Bende Bursa'da oturuyorum başvuru dum dört yıldır kiradayim inşAllah bana çıkar

SIRADAKİ HABER