Yalın Güzeldir: Nude Silhoutte Koleksiyonu!

Şişecam’ın global tasarım markası Nude, kuruluşundan itibaren benimsediği “Yalın güzeldir” (Simple is beautiful) mottosunu servis koleksiyonlarına da yansıtıyor. Siz de misafirlerinizi eşsiz bir sunum ile ağırlamak isterseniz ödüllü tasarım stüdyosu Space Copenhagen’ın camın yalınlığından ve zerafetinden ilham alarak Nude için tasarladığı Silhoutte koleksiyonunu tercih edebilirsiniz.

Yalın Güzeldir: Nude Silhoutte Koleksiyonu!

Nude’un Ambiente Fuarı’nda tasarımseverlerle buluşan “Silhouette” koleksiyonu, ödüllü tasarım stüdyosu Space Copenhagen ile ilk kez yapılan iş birliği sonucunda oluşturuldu. Çerezlik, sunum tabakları ve kaselerden oluşan işlevsel koleksiyon, geometrik bölmelere sahip modern tasarımıyla dekoratif amaçlı da kullanılabiliyor.   

Signe Bindslev Henriksen ve Peter Bundgaard Rützou isimli dünyaca ünlü iki tasarımcının 2005 yılında kurduğu Space Copenhagen Dizayn Stüdyosu tarafından camın yalınlığından ve zerafetinden ilham alınarak tasarlanan Silhoutte servis ailesinde, karamel ve saydam olmak üzere iki farklı renk bulunuyor. Camın doğasına göre kenarların, hacmin ve eğrilerin uyum içerisinde tasarlandığı koleksiyon, sunumlarında fark yaratmak isteyenler için eşsiz bir alternatif olarak öne çıkıyor. 

Camın en yalın hali: ‘Nude’

Dünyanın üçüncü en büyük cam ev eşyası üreticisi Şişecam Topluluğu'nun global tasarım markası Nude, dünya prömiyerini 2014 yılında Maison Objet Paris’te yaptı. Ardından Milano ve Frankfurt’taki uluslararası fuarlarda boy gösterdi ve büyük beğeni topladı. Tüm koleksiyonlarını “Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesi ile tasarlayan Nude; Ron Arad, Nigel Coates, Joe Doucet, Pentagon Design, Tomas Kral, Mikko Laakkonen, Tamer Nakışçı, Erdem Akan ve Ali Bakova’nın da aralarında olduğu dünyanın saygın tasarımcıları ile çalışıyor. 

Nude tasarımları Milano ve Türkiye'de Paşabahçe Mağazaları'nda satılıyor. Global ölçekte ise Selfridges, Bergdorf Goodman, WallpaperSTORE*, The Conran Shop Paris ve London, La Rinascente Milan, MOMA (Francisco, New York, Tokyo), Lane Crowford Hong Kong, Printemps  Paris satış noktaları arasında yer alıyor. nudeglass.com ile de dünyanın yüzyirmi ülkesine satış yapılıyor. 
 

YORUM EKLE