100 Yıl Sonra Oteller Nasıl Olacak?

Galaksiler arası geçitler, ay yürüyüşü gezileri, gıda hapları, 2-3 saatlik iş günleri ve konukları tropik ormanlardan sıradağlara kadar her yere götürebilen uyarlanabilir, kişiselleştirilmiş odalar... Hilton 100. yıl dönümünü kutlarken önümüzdeki 100 yılda seyahat ve konaklama sektörünün trendlerini bildiriyor.

100 Yıl Sonra Oteller Nasıl Olacak?

İŞTE GELECEĞİN OTELLERİNDE ÖNE ÇIKACAK ÖZELLİKLER

Kişiselleştirme Kraldır: Anında kimlik değiştiren lobiler, deri altı çipleri…

-- Teknoloji misafirlerin tüm anlık gereksinimlerine cevap vermek üzere her mekanın dönüşmesine olacak sağlayacak. Lobi her konuğa mükemmel ve kişisel bir ağırlama sunmak amacıyla sakin bir spa’dan hareketli bir bara kadar herhangi bir mekana dönüşebilecek.

-- Deri altına yerleştirilecek mikro çiplerle ısıdan aydınlatmaya, eğlenceden ve diğer her türlü ayrıntıya kadar çevremizdeki her düzeneği istediğimiz anda istediğimiz yerde kablosuz şekilde kontrol etmemizi sağlayacak.

Menü Sürprizleri: Deniz Yosunu Keki, Böcekli Bolonez, Plankton Turtası

-- Diyetlerimiz daha fazla bitki bazlı yemek tarifleri ve bazı şaşırtıcı protein kaynaklarını içerecek: Beetle Bolognese (böcekli bolonez), Plankton Pies (plankton turtası) ve Seaweed Green Velvet Cake (deniz yosunu keki) menünün belli başlı öğelerini oluşturacak!

-- 3D-yazıcıdan çıkan akşam yemekleri ve oda servisi benzersiz bir kişiselleştirilmiş deneyim sunacak.

-- Her konuk için şeflere biyometrik veriler sağlanacak, tercihlere ve beslenme gereksinimlerine göre yemekler otomatik olarak hazırlanacak.

Fütüristik Fitness: Havuzda sanal bir deniz kaplumbağası, dijital Everest’e tırmanış

-- Havuzda sanal bir deniz kaplumbağası ile birlikte yüzün veya Everest Dağının dijital yamacına tırmanmayı deneyin: Yapacağınız bu rutin egzersiz size özgü olacak. Ayrıca, antrenmanlardan elde edilen enerji otelin beslenmesinde kullanılacak ve dolaşım sistemine hiçbir etkisi olmayacak. Hatta konuklar ulaşılan antrenman hedeflerine bağlı olarak ödüller kazanacaklar.

-- İzlenebilir antrenmanlar ve hologramlı kişisel antrenörlerinizle spora kaldığınız yerden devam edeceksiniz.  

-- Teknolojisiz zamanlar arayışı içinde olduğumuz için çevrim dışı olmak yeni bir lüks olacak. 

‘Sürdürülebilir Her şey’: Okyanustaki plastik atıklardan inşa edilen oteller

--  Gelecek yüzyılda sadece özünde sorumluluk sahibi olan sektörler hayatta kalacak.       

-- Sürdürülebilirlik, okyanustan toplanan plastiklerle inşa edilmiş otellerden, her tür hava koşuluna dayanıklı kubbelere pek çok farklı uygulamayla otelcilikteki tasarım anlayışını değiştirecek.   

-- Oteller topluluklar için birer “ortak akıl alanı” olarak konumlanacak; yerel kaynakları yöneten, topluma yönelik böcek çiftlikleri ve suda bitki yetiştirilen dikey bahçeler gibi alanlara katkıda bulunan bir belediye binası gibi hareket edecekler…

İnsani Dokunuş

-- Yapay zekanın hâkim olduğu bir dünyada insan teması ve kişisel dokunuş her hiç olmadığı kadar kritik bir öneme sahip olacak.

-- Teknoloji, otel görevlilerinin konukların birbirleriyle temas kurması ve unutulmaz anlar yaşamalarına odaklanabilecekleri gerekli ve önemli olan zamanı yaratacak.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER