banner53

Uzel Traktör Fabrika Binası ve Arazisinin Satışı İptal Edildi!

Uzel Holding ve Uzel Traktör şirketlerinin arazinin değerinin altında satıldığı gerekçesiyle ihalenin iptali istemiyle açtığı davaya bakan İstanbul 5 İcra Mahkemesi, ihalenin feshine karar verdi. Karar kesinleşirse arazi ve binanın satışı için tekrar ihaleye çıkılacak.

Uzel Traktör Fabrika Binası ve Arazisinin Satışı İptal Edildi!

Hürriyet'te yer alan habere göre, İstanbul 5 İcra Mahkemesinde görülen davayı tazminatlarını alamayan çok fazla işçi de davayı takip etti. Mahkemenin verdiği kararı sevinçle karşılayan işçiler, adliye çıkışında 'hileli satış istemiyoruz' diye sloganlar attı. İşçiler satıştan kalan paranın tazminatlarını karşılamayacağını iddia etmişti.

Uzel Makine Traktör, 6 yıl önce iflas etmişti. Uzel, Rami'de yer alan 93 bin 547 metrekarelik alanda, 150 yıl önce fayton üretim atölyesi olarak kurulmuş, 1937'de makine ve traktör fabrikası olarak faaliyete geçmişti. Fabrika binası ile arazisi İstanbul 1. İflas Müdürlüğü'nde 15 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen ihalede Vera Varlık Yönetim A.Ş. tarafından, 223 milyon 700 bin liraya satın alınmıştı.

İşçiler satışın iptal edilmesini sevinçle karşıladı ve adliye çıkışında 'Hileli satışı istemiyoruz', 'Davamız ekmek davasıdır' şeklinde sloganlar attı. Uzel Makine'nin arazi ve binasının satışı ile ilgili ihalenin feshi kararı kesinleşirse, 1. İflas Müdürlüğü tekrar ihaleye çıkacak.

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER