STFA Grubu’nda Görev Değişikliği

STFA Grubu’nun yönetim kademesinde 2 görev değişimi gerçekleşti. Genel müdürlüğe Recep Çimen atanırken, Grup CEO’luğunu ve İnşaat Grubu Genel Müdürlüğü’nü yürüten Aslan Uzun görevlerinden ayrıldı.

STFA Grubu’nda Görev Değişikliği

Konuyla ilgili şirketten gelen açıklama şu şekilde;

11 Temmuz 2019 tarihi itibariyle, STFA İnşaat Grubu Genel Müdürlüğü görevine atanan Sayın Recep Çimen, Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Çimen, 1986 yılında STFA Grubu’na katılarak uzun yıllar yurtiçi ve yurtdışı görevler üstlenmiştir. Sırasıyla STFA İnşaat Grup şirketleri bünyesinde “Mekanik İşler Direktörlüğü”, STFA Makine Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüten Recep Çimen son olarak, Umman Bölge Başkanlığını da kapsayan STFA İnşaat Grup Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteydi.  

Öte yandan; 2013 yılında Enerji Grubu’nda göreve başlayarak STFA Grubu’na katılan ve en son 31 Temmuz 2018 tarihi itibariyle Grup CEO’luğunu ve STFA İnşaat Grubu Genel Müdürlüğü’nü yürüten Sayın Aslan Uzun, kariyer değişikliği kararı alarak bu görevlerinden 16 Temmuz 2019 tarihi itibariyle ayrılmıştır. Uzun, bazı grup şirketlerinde Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürecektir. Yeni bir atama yapılıncaya kadar, Grup CEO görev ve sorumlulukları Yönetim Kurulu Başkanlığı uhdesinde olacaktır.

STFA Grubu adına açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Adnan Nas, konuyla ilgili şunları söylemiştir: “Kariyer planları doğrultusunda görevinden ayrılan Sayın Aslan Uzun’a grubumuza yaptığı değerli katkılar için teşekkür ediyor, Sayın Recep Çimen’i de şimdiye kadar ifa ettiği farklı görevlerde olduğu gibi yeni görevinde de değer katmaya devam edeceği ve başarılı olacağı inancıyla kutluyorum.”
 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER