banner53

Poyraz İnşaat Konkordato İstedi

Poyraz İnşaat ekonomik durumunu gerekçe göstererek mahkemeye konkordato başvurusu yaptı. Mahkeme, şirketin isteğini kabul etti ve 3 ay süreyle geçici mühlet verilmesine karar verdi.

Poyraz İnşaat Konkordato İstedi

Elektromekanik taahhüt işleri konusunda 30 yılı aşkın deneyime sahip olan şirket 1985 yılında Ankara’ da kuruldu. Poyraz İnşaat, yurtiçi ve yurtdışı elektromekanik projelerde Türkiye’ nin en önemli taahhüt şirketlerinde alt yüklenici olarak çalıştı.

ŞİRKETİN DEVAM EDEN PROJELERİ

-- Renaza Yaşam Merkezi 

-- Bilkent Metaksan K1 VE Bilkent Üniversitesi Kampüs Öğrenci Yurt Binası Mekanik İşleri 

-- Bursa Entegre Sağlık Kampüsü

-- Shamovskaya Otel

TAMAMLADIĞI PROJELER

-- Bağdat Büyükelçiliği Binası İnşaatı

-- GTG Plant Projesi

-- Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü

-- TANAP İstasyonları

-- Yozgat Şehir Hastanesi

-- Eskişehir Çağdaş Sanatlar Merkezi

-- Kızıldere 3 JES Projesi 2. Kısım

-- Olimpiyat Kompleksi Sporcu Evi Kültür Merkezi

-- Zorlu Enerji Manisa Alaşehir Jes Projesi

-- İzmit Tüpraş Rup Projesi

-- Türkmenistan Cumhuriyeti Minsk Büyük Elçiliği

-- Hatay Erzin CGT Projesi

ANKARA 3. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİNDEN 

ESAS NO: 2019/453

Ankara Ticaret sicilinin 60299 sırasına kayıtlı, Aşağı Öveçler Mahallesi 1322. Caddesi Akay Apartmanı No:13/2 Çankaya/ANKARA adresinde faaliyet gösteren konkordato talep eden Poyraz İnşaat Tesisat Klima Taahhüt Ticaret Limited Şirketi vekili Av. Sinan Aslan İ.İ.K.'nun madde 285 ve devamı maddeleri uyarınca Konkordato ve yine İ.İ.K. ve Yargıtay kararları uyarınca borçlarının yeniden yapılandırılması projesi olan konkordato ön projesinin uygulanabilmesi için İ.İ.K.'nun 287. madde hükmüne göre geçici mehil talebinde bulunmuştur. Mahkememizin 09/08/2019 gün ve 2019/453 Esas sayılı kararı ile talep kabul edilerek, 7101 Sayılı Kanunun ile değişik 2004 sayılı Kanunun 287. madde 1. fıkra hükmüne göre konkordato talep eden Poyraz İnşaat Tesisat Klima Taahhüt Ticaret Limited Şirketi'in isteminin kabulü ile bu günden (09/08/2019) itibaren 3 ay süreyle GEÇİCİ MÜHLET verilmesine, aynı kanunun 297. maddesinin ikinci fıkrasındaki haller dahil olmak üzere borçlunun mal varlığının muhafazası tedbir kararlarına hükmedilmiş,7101 sayılı Kanun ile değişik 2004 sayılı Kanunun 287. madde 3. fıkrası gereğince, Bağımsız Denetçi Yakup Akpınar, Hukukçu Mehmet Azar ve İnşaat Mühendisi Abdurrahman Temiz'in Konkordato Geçici Komiserleri olarak atanmasına, Geçici Mühlet Kararının Ticaret Sicil Gazetesinde ve Basın ve İlan Kurumunun Resmi İlan Portalında derhal ilan edilmesine karar verilmiş olmakla; belirtilen bu karar ve hususlar ile birlikte, aynı Kanun 288. madde 3. fıkrası gereğince alacaklıların yedi günlük kesin süre içinde dilekçeyle itiraz ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleriyle birlikte ileri sürebilecekleri ve bu çerçevede konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri hususları ilan olunur.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2019, 07:29

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
YORUMLAR
şeyho YILDIRIM
şeyho YILDIRIM - 5 ay Önce

Poyraz inşaat İNŞALLAH eski günlerine kavuşacaktır. 3 şantiyesinde çalıştım yazık olmuş valla

SIRADAKİ HABER