banner53

Polat Holding'nden Macaristan'a 60 Milyonluk Proje

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, "Bugün burada gayrimenkul sektöründeki ilk yurt dışı projemiz Duna Pearl'ü duyurmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Margaret Adası'nın karşısında, bölgenin en büyük parkı Szent Istvan'a komşu konumunda yer alan Duna Pearl, özel tasarlanan konut ve yeşil çatı bahçeleriyle Tuna Nehri'nin kıyısında hayat bulacak."

Polat Holding'nden Macaristan'a 60 Milyonluk Proje

Programda tanıtımı yapılan 60 milyon avroluk olduğu belirtilen "Duna Pearl" projesiyle ilgili de açıklama yapan Polat, "Bugün burada gayrimenkul sektöründeki ilk yurt dışı projemiz Duna Pearl'ü duyurmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Ülkemizde hayata geçirdiğimiz projelerden elde ettiğimiz bilgi ve derin tecrübeyi yurt dışındaki projelerimizde kullanıyoruz. Margaret Adası'nın karşısında, bölgenin en büyük parkı Szent Istvan'a komşu konumunda yer alan Duna Pearl, özel tasarlanan konut ve yeşil çatı bahçeleriyle Tuna Nehri'nin kıyısında hayat bulacak."

Projenin teknik detayları hakkında bilgi veren PD Real Estate Development Genel Müdürü Murat Aysan ise "Konut, otel ve mağazalardan oluşan karma bir proje olarak hayata geçirdiğimiz Duna Pearl'de, 200 daire ve 100 odalı iş oteli yer alıyor. Projemizi 2022 Nisan ayında tamamlamayı planlıyoruz." dedi.

Türkiye'deki faaliyetleri ve hedeflerini ele alan Gül Baba Kültür Sanat A.Ş. Genel Müdürü Remzi Buharalı ise Türk ve Macar halkı arasında var olan kültürel bağları daha da derinleştirmeyi hedeflediklerini belirterek, "Macaristan ve Türkiye’de halkların buluşmasında en önemli araç olan kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra kitap yayınları, paneller ve söyleşilerle Gül Baba adının yaşatılmasına dönük faaliyetlerimize başlıyoruz." ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 05:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER