Nata Holding Efes'ten Aldığı Arsaya 2 Milyarlık Proje Yapacak

Anadolu Efes'in İstanbul Bahçelievler'deki 126 bin metrekarelik arazisini 270 milyon lira bedelle satın alan Ankara merkezli şirket Nata Holding arazi üzerine konut projesi inşa edecek. Hayata geçecek projenin değeri ise yaklaşık 2 milyar lira olacak.

Nata Holding Efes'ten Aldığı Arsaya 2 Milyarlık Proje Yapacak

NATA HOLDİNG ALDIĞI ARAZİ ÜZERİNE KONUT PROJESİ YAPACAK

Hürriyet'te yer alan habere göre,  Nata Holding, söz konusu arazi üzerinde konut projesi inşa edecek. Bu yatırım daha önce İstanbul'da Tem Point projesini inşa eden Nata İnşaat'ın ikinci konut yatırımı olacak.

Yurtiçi yatırımlarına ağırlık verdiklerini belirten Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, özellikle AVM ve konut projelerine yoğunlaştıklarını söyledi.

Tanık, “Amacımız bu bölgede atıl vaziyetteki alanı değerlendirerek kadim şehrimiz İstanbul’a ve İstanbulluya yakışır modern bir yaşam alanı inşa etmek. Bu vesile ile istihdam yaratmak ve ekonomimize katkıda bulunmak da ayrıca gurur kaynağı” şeklinde konuştu. İnşaat çalışmalarına önümüzdeki yıl Temmuz ya da Ağustos ayında başlayacaklarını belirten Tanık, hayata geçecek projenin değerinin yaklaşık 2 milyar TL olacağını söyledi. Tanık, proje kapsamında bir eğitim kurumu da planladıklarını belirtti.

Türkiye’nin 5 şehrinde aynı anda AVM ve konut projeleri yaptıklarını dile getiren Namık Tanık, “İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir ve Adana’da yatırımlarımız devam ediyor. Sadece bu yıl 1 milyon metrekare inşaat yaptık. Türkiye zorlu bir süreçten geçiyor. Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Daha çok çalışmalı, daha çok üretmeli, her zamankinden daha çok vatanımıza sahip çıkmalıyız. Gün birlik olma günü. Devletimize ve kendi aklımıza, iş gücümüze güvenmeliyiz. 2019- 2020 yılında yaptığımız yatırımlarla doğrudan 1000 kişi, dolaylı olarak ise 8 bin kişiye istihdam sağlayacağız. Yaptığımız her projede bu sayıyı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Söz konusu arsanın İstanbul’un oldukça değerli bir bölgesinde olduğunu söyleyen Tanık, “Biz bölgeyi bildiğimiz için talip olduk. Görüşmeler de uzun sürmedi. Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ile ilk toplantı da el sıkıştık” dedi. Hem ülkenin geleceğine hem de gayrimenkul sektörünün geleceğine güvendiğine vurgu yapan Tanık, “Ben 1983 yılından bu yana inşaat sektöründeyim. Bu sektör 5-6 yılda bir durgunluk yaşar, sonra toparlanır. Bunu çok gördük. Önümüzdeki dönemde de inşaat sektörü yükselişe geçecek. Bu yatırım da buna ne kadar inandığımın göstergesi” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aylin Koksal
Aylin Koksal - 7 ay Önce

Semt için güzel bir proje gibi gözüküyor.