Mustafa Koç'un Eşi Emlak Piyasasına Girdi

3 yıl önce kalp krizi sonucu vefat eden Mustafa Koç'un eşi Caroline Koç, Melendiz Gayrimenkul Danışmanlık adında şirket kurdu.

Mustafa Koç'un Eşi Emlak Piyasasına Girdi

Mustafa Koç'un ölümü sonrasında onu, Koç Holding ve grup şirketleri yönetimlerinde eşi Caroline Nicola Koç temsil etmeye başlamıştı. Geçtiğimiz aylarda ilginç bir elişme yaşandı, Caroline Koç Melendiz Gayrimenkul Danışmanlık ve Ticaret A.Ş. adında bir şirket kurduğu ortaya çıktı.

Melendiz Gayrimenkul Danışmanlık ve Ticaret A.Ş. unvanlı şirketin tek ortağı da Caroline Koç görünüyor. Şirketin yönetiminde ise Koç Holding İK Direktörü Özgür Burak Akkol ve Kerem Kaşıtoğlu bulunuyor. Şirket henüz üç ay önce kurulmuş. Mustafa Koç'un kızları Esra çiğdem ve Aylin Elif Koç da ailenin gayrimenkul şirketlerinden Nakkaş Gayrimenkul ve Avas Gayrimenkul'ün ortakları içine dahil edilmiş.

TEMEL GAYRİMENKUL 'DE KOÇ AİLSİNİN İKİ KUŞAĞI BİR ARADA

Temel Gayrimenkul ise Koç ailesinin iki kuşağını bir araya getiren yeni bir şirket olarak öne çıkıyor. Bu şirketlerden ikisi Rahmi Koç ve rahmetli oğlu Mustafa Koç'a aitti. Nakkaş Gayrimenkul'ün yüzde 99 hissesi Mustafa Koç, yüzde 1'i de Rahmi Koç üzerinde görünüyor.

Avas Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık Limited'in yüzde 99'u Rahmi Koç'a, yüzde 1'i de Mustafa Koç'a ait. Temel Ticaret ve Gayrimenkul Yatırım Limited'e ise ailenin tamamı ortak. 5 milyon 500 bin TL sermayeli bu şirketin ortakları şöyle: Rahmi Koç, ablası Semahat Arsel, kız kardeşi Suna Kıraç, oğulları Ömer Koç ve Ali Koç, Caroline Nikole Koç ile Suna ve İnan Kıraç çiftinin kızı ipek Kıraç. 2012'de Ömer Koç, .Enderun Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık A.Ş.. ismiyle tek ortaklı bir gayrimenkul şirketi kuruluşu yapmıştı.

Peşinden 2014'te Ali Koç oğlu Kerim ve kızı Leyla'nın isimlerinden esinlenmiş Keyla Danışmanlık Gayrimenkul'ü kurmuştu.

YORUM EKLE