banner53

Masar İnşaat'tan Pendik’te Kentsel Dönüşüm Hamlesi

Masar İnşaat, İstanbul Pendik’te geliştirdiği kentsel dönüşüm projesine başlıyor. 360 milyon liralık yatırımla geliştirilen kentsel dönüşüm projesi, 26 bin 700 metrekarelik arazi üzerinde, bin 300 daireden meydana gelecek.

Masar İnşaat'tan Pendik’te Kentsel Dönüşüm Hamlesi

Projenin hafriyat çalışmaları başladı

Projenin ilk etabı 4 bin 300 metrekare üzerinde, ortalama 120 daireden oluşan projede satışlar da bu sene bitmeden başlayacak.

Masar İnşaat Pendik projesi Sabiha Gökçen Havalimanı’na, civardaki alışveriş merkezleri, hastaneler, okullar ve metro istasyonuna yürüyüş mesafesinde konumlanıyor. 

"Kendi öz kaynaklarımızla yatırım atağı başlattık"

Masar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmad Ghassan Altınawı, proje hakkında şunları söyledi; "Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birine imza atarak, kentsel dönüşüm projelerinin zorluğuna rağmen, zoru başarmak hedefiyle sektöre iddialı bir şekilde giriş yaptık. Kendi öz kaynaklarımızla, sektördeki uzmanlığımızı İstanbul’un yıldızı parlayan bölgelerinden olan Pendik’e kazandırmayı hedefliyoruz. 360 milyon liralık yatırımla başlattığımız, 26 bin 700 metrekarelik alan üzerinde, ortalama bin 300 daireden oluşan projemizde her daire sahibinin tek tek isteklerini yerine getirdik. Ardından da dönüşüm için gereken belgeleri ve izinleri toplamak gibi bürokratik konuları çözdük. Bütün bunlar için çok fazla uğraş verdik. Çünkü Türkiye'nin, özellikle İstanbul'un büyük bir dönüşüme ihtiyacı var. Biz de 35 yıllık deneyimimizle bu ihtiyacı en iyi şekilde karşılayabilmek için kolları sıvadık. Hafriyat çalışmaları süren projemizi bu sene içerisinde satışa sunacağız"

"İstanbul’daki deprem dönüşümü yeniden hatırlattı"

Ahmad Ghassan Altınawı, sadece İstanbul’da değil Türkiye’nin her noktasında kentsel dönüşümün en hayati konulardan biri olduğuna dikkat çekti. Altınawı, "Deprem kuşağında yer alan bir ülke olarak yakın dönemde İstanbul’da yaşadığımız deprem bize bu dönüşümü hızlıca tamamlamamız gerektiğini hatırlattı. Proje geliştiricilerin kentsel dönüşüm çalışmalarına kazanç değil güvenlik odaklı yaklaşması gerekiyor. Sürdürülebilirlik, çevre, karbon salınımı bugün dünyanın en önemli gündem maddeleri arasında ilk sıralarda yer alan konular etrafında dönüşüm gerçekleştirilmeli.  Kentsel dönüşümün enerji verimliliği ve çevre tarafı da büyük önem taşıyor. Ayrı yerlerde yapılan konutlar yerine ada bazında dönüşümle bin- 2 bin konutluk projeler üretirsek, maliyetlerimizi de düşürerek süreci hızlandırabiliriz. Yeşil alan, ibadethane, okul yerleri de yaratarak konutlarımızı yaşam alanlarına dönüştürebiliriz. Dikey değil yatay yapılaşma ile ilerleyerek doğa ile iç içe yaşamlar kurgulayabiliriz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bu yönde sürdürülen çalışmaları destekliyoruz. Torba Yasa sürecinin de bu çalışmaları hızlandıracağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER