Martı Myra Otel İcradan Satışı Durduruldu

Martı Grubu'na ait olan Kemer Martı Myra Otel, Denizbank'a olan borçları sebebi ile icradan satışa sunulacaktı. Ancak banka ile Martı Grubu arasında borç yapılandırma konusunda anlaşma yapıldığı ortaya çıktı. 

Martı Myra Otel İcradan Satışı Durduruldu

Alınan bilgilere göre, Denizbank, Martı Grubu ile olan 139 milyon dolarlık alacağını 9 yıl vadeli şeklinde tekrar yapılandırılacak.

Denizbank ile Martı Grup prensipte anlaşırken bugün de bankanın ana sermayedarının yönetim kurulunda anlaşmayı onayladığı ortaya çıktı.

Ocak ayı başında yapılan açıklamada, Kemer'in 5 yıldızlı otelleri arasında bulunan 553 odalı ve 1.209 yatak kapasiteli otel için Denizbank ile Martı Grubu arasında yeni bir anlaşmaya varıldığı açıklanmıştı. Martı Myra Otel, satışının ertelenmesi için İcra Müdürlüğü'ne yazılı başvuruda bulunmuştu.

Martı Myra Otel tarafından Ocak'ta KAP'ta yapılan açıklama şu şekilde: 

18.12.2019 tarihli açıklamamızda belirtilen icraen satışı istenen bir taşınmazımıza ilişkin, 10.01.2020 tarihi itibariyle gerek Denizbank AŞ ve Deniz Faktoring AŞ gerekse Şirketimiz ve Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ tarafından satışın ertelenmesi konusunda İstanbul 10. İcra Müdürlüğü'ne yazılı başvuruda bulunulmuştur. Şirketimiz ve Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ tarafından Denizbank AŞ ve Deniz Faktoring AŞ'den kullanılmış olan finansal tablolarımızda yer alan kredilerimizin yeniden yapılandırmasına ilişkin protokol görüşmeleri devam etmektedir. Gelişmeler tam ve zamanında kamu ile paylaşılacaktır.

Cumhuriyet 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2021, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER