banner53

İnşaat Devi Nas'a Haciz Şoku!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, KİPTAŞ başta olmak üzere belediyeler için büyük ölçekli işler üstlenen Nas İnşaat'a haciz geldi. 

İnşaat Devi Nas'a Haciz Şoku!

Turkiyeturizm'de yer alan habere göre, çok sayıda alt yapı ve üst yapı projesinde imzası bulunan Nas İnşaat hacizlik oldu. Bir beton firması alacağını tahsil etmeyince, bugün şirketin merkezinde haciz işlemi gerçekleştirdi.

İBB, KİPTAŞ başta olmak üzere belediyelere büyük ölçekli işler hayata geçiren şirketin sahibi Esat Ulu ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın bir isim olarak tanınıyor. Çok sayıda inşaat firmasının büyük bir zorluk yaşadığı bu süreçte bir dizi büyük firma da haciz işlemleriyle gündeme geldi.

Nas İnşaat San. ve Tic. AŞ'nin iflası istendi. 'Türkiye’nin gerçek gündemi budur' haciz kararı alındı. Bakırköy Ticaret Mahkemesi’nde alınan ihtiyati haciz kararları icra müdürlüğü eli ile işleme konuldu. 

Konuyla ilgili iki ayrı dosyada ihtiyati haciz talep edilen şirketler arasında Nas İnşaat AŞ, Ultra Teknoloji San ve Tic AŞ ve Nas-Ultra Bağcılar Kentsel Dönüşüm İşi Adi Ortaklığı bulundu. Şirket merkezinde haciz işlemi icra müdürlüğünden alınan karar sonrası şirketin Dünya Ticaret Merkezi’ndeki merkezinde haciz işlemi gerçekleştirdi.

Alacaklı şirket avukatlarından İsmail Şahin’in de bulunduğu haciz işlemlerinde, şirket merkezinde bulunan bir dizi eşya haciz edildi. Haciz kararı verilen eşyalar, şirketin bir yetkilisine yeddi emin olarak teslim edildi. 

Onlarca büyük projede imzası olan Nas İnşaat’ın tamamladığı projeler arasında Aqua Florya AVM, Avcılar-Beylikdüzü Metrobüs yolu, Gülpınar su ürünleri hal binası, Başakşehir Sular Vadisi,  Kiptaş  Çatalca sosyal konutları, Sultangazi Kültür Merkezi inşaatı da bulunuyor.

Nas İnşaat’ın sahibi Esat Ulu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a en yakın isimlerden müteahhitlerden biri olarak öne çıkıyor. Şirketin yaşadığı mali zorluğun gerisinde, kamuya yaptığı işlerin ödemesini alamamasından kaynaklandığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2019, 07:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER