İhlas Gayrimenkul'de Görev Değişikliği

İhlas Gayrimenkul'ün Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği'nden ayrılan Hüsnü Kurtiş'in yerine, ilk Genel Kurul'a kadar Mustafa Tansu, Hüsnü Kurtiş'in şirketteki Denetim Komitesi Başkanlığı görevine ise Mustafa Tansu getirildi.

İhlas Gayrimenkul'de Görev Değişikliği

İhlas Gayrimenkul , Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) Görev Süresi Dolan bağımsız yönetim kurulu üyesinin yerine yeni üye atanması ve komite görevlendirmeleri hakkında açıklama yaptı.

İhlas Gayrimenkul Yönetim Kurulu'nun bugün yapılan toplantısında Kurumsal Yönetim Komitesi'nin tavsiye kararı dikkate alınarak; Kurumsal Yönetim Tebliği 4.3.6 sayılı ilkenin (g) bendine uyum nedeniyle şirket Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği'nden ayrılan Hüsnü Kurtiş'in yerine T.T.K.nın 363. maddesi gereği, Genel Kurul'un tasvibine sunulmak ve mevcut yönetim kurulu üyelerinin görev süresince görev yapmak üzere, ilk Genel Kurul'a kadar Mustafa Tansu'nun Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmasına, Hüsnü Kurtiş'in şirketteki Denetim Komitesi Başkanlığı görevine Mustafa Tansu'nun getirilmesine karar verildi. 

İhlas Gayrimenkul'ün KAP Açıklaması

Yönetim Kurulumuzun bugün (31.03.2021) yapılan toplantısında;

Kurumsal Yönetim Komitesi'nin tavsiye kararı dikkate alınarak;

Kurumsal Yönetim Tebliği 4.3.6 sayılı ilkenin (g) bendine uyum nedeniyle şirket Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği'nden ayrılan Sayın Hüsnü Kurtiş'in yerine T.T.K.nın 363. maddesi gereği, Genel Kurul'un tasvibine sunulmak ve mevcut yönetim kurulu üyelerinin görev süresince görev yapmak üzere, ilk Genel Kurul'a kadar Sayın Mustafa Tansu'nun Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmasına,

Sayın Hüsnü Kurtiş'in şirketteki Denetim Komitesi Başkanlığı görevine Mustafa Tansu'nun getirilmesine,

Karar verilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 10:07
YORUM EKLE