İBİ Sur Yapı Marka AVM'de Çocuklarla Buluşuyor

TRT Çocuk kanalının sevilen çizgi film karakteri İbi, Sur Yapı Marka AVM'de minik ziyaretçileriyle buluşuyor.Karşılaştıkları sorunlara matematik ve fen bilgilerini kullanarak çözümler üreten ve çocukların eğlenirken öğrenmelerini sağlayan İbi, 1-2 Şubat tarihlerinde 13.00, 15.00 ve 17.00 seanslarında Sur Yapı Marka AVM'de olacak.Ücretsiz gerçekleşecek etkinlikte çocuklar İbi ile birlikte eğlence dolu oyunlar oynayarak keyifli bir gün geçirecek.

İBİ Sur Yapı Marka AVM'de Çocuklarla Buluşuyor

Türkiye'nin en seçkin markalarını Bursalılarla buluşturan Sur Yapı Marka AVM'de yarıyıl tatili dolu dolu geçiyor. Çocukların severek izledikleri çizgi film karakteri İbi, alışveriş merkezinin eksi birinci katında yer alan etkinlik alanında çocuklarla buluşuyor. 1 ve 2 Şubat tarihlerinde her gün 13.00, 15.00 ve 17.00 seanslarında gerçekleşecek etkinlikte şarkılar, danslar ve oyunlar eşliğinde tüm çocuklar doyasıya eğlenecek.

Sahne gösterileri için özel dekore edilecek alanda çocuklar TRT çocuk kanalında ilgiyle izledikleri İbi'nin masalsı dünyasına yolculuk yapacak ve macerasına ortak olacak. Katılımın ücretsiz olacağı etkinlikte çocuklar keyifli bir gün geçirme fırsatını yakalayacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2020, 08:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Taner güney
Taner güney - 9 ay Önce

Merhaba ben 1 yildir kiraciyim, ve sozlesme suresi dolali 2 ay oldu , Ve ev sahibi sozlesme yenilemedi . benim sozlesme surem bir sene daha uzadi mi ? Ayrica Ev sahibi 1 ay muddet verdi evden Cikmam icin , oglunu evlendirip oturdugum eve yerlestirecekmis . Bana ne zaman haber vermesi gerekiyordu Ve Evi bosaltma suresi En az kac gundur ? Peki baska benim yasal haklarim da varmidir. Kira vermemek gibi

EMLAK GÜNDEMİ: Kiracı 1 yıl sonra sözleşme bitti diye çıkarılamaz. Sözleşmenin yazılı olarak hazırlanması şart değil. Ev sahibinin sözlü olarak evden çık demesi hiçbir anlam ifade etmez. Oğlu evlenecekse, önce evlenir o bölgede evi de yoktur o zaman yasal olarak sizi çıkarabilir. Kiracının tahliyesi için ev sahibi kiracıya geçerli gerekçesini sunarak tahliye ihtarnamesi gönderir. Bundan sonra kiracının çıkmak için 6 aya bulan süresi vardır. Kiracı evden çıkacağım nasılsa diye kirayı ödememezlik edemez. Siz o evde oturmaya devam edin, ev sahibi ile aram bozulmasın tatsızlık yaşanmasın diye düşünmeyin; 1 yıl için ev kiralanmaz, kiracının hakları vardır.

Ahmet Tufan
Ahmet Tufan - 9 ay Önce

3 yıl önce emlakçı vasıtasıyla ev kiraladım. Ev sahibini tanımıyorum, her hangi bir diyoloğum yok. Her yıl emlakçıya giderek kira artış ayı olduğunu söylüyorum oda yeni kira miktarını söylüyo ben ev sahibinin hesabına yatırıyorum. Yaptığım araştırmada kira artış oranının TÜFE ÜFE den yüksek olduğunu gördüm bu konu suç teşkil eder mi kime ne etkisi olur.

EMLAK GÜNDEMİ: Artışlar yasal olarak enflasyon oranında yapılıyor. Geriye dönük olarak fazla yatırdığınız kira ücretini yasal faizi ile talep etme hakkınız bulunuyor. Avukat desteği ile mahkemeye başvurabilirsiniz. Ya da ev sahibiniz ile iletişime geçerek (aracısız) durumu anlatıp, kirada makul bir indirim yapmasını talep edebilirsiniz.

Kemal yilmaz
Kemal yilmaz - 9 ay Önce

Merhaba, ben oğluma cuma günü ev tuttum ev sahibiyle anlaştık pazartesi kontrat yapalim dedi anahtarı aldik hali perde oraya gore yapıldı eşyalar geldi pazartesi evde bulamadık salı günü geldi evi boşaltın ben vaz geçtim dedi ikna olmuyor haklarım nelerdir

EMLAK GÜNDEMİ: Kira sözleşmesi hazırlanmış olsaydı haklarınız olabilirdi. Aranızda herhangi bir sözleşmede yapılmadığına göre maalesef kanunen bir hakkınız yok. Dilerseniz şikayetçi olabilirsiniz.

Pınar çetin
Pınar çetin - 9 ay Önce

Merhabalar biz 2019 şubat ayında oturduğumuz evi 1350ye kiraladık ve sözleşmede zam oranını da yüzde 10 şeklinde belirledik.bir sene düzenli bi şekilde kiramızı ödedik 2020 şubat ayında sözleşme otomatik yenilendi ve kiramız 1485 oldu.Agustos ayında ev sahibi evi başkasına satmış yeni ev sahibi şubata kadar oturabilirsiniz sıkıntı yok dedi.subattan sonra zamın yine yüzde 10 mu olacağını sorduğumuzda hayır ben subattan sonra 2000 tl istiyorum diyor.biz bu 515 tl lik zam artışını kabul etmedik yüzde 10 olsun o olmuyorsa da tüfe oranı olsun dedik ama yeni ev sahibi kabul etmiyor.ya 2000 verirsin ya çıkarsın diyor. Şubat ayı geldiğinde ne yapmalıyım?yardımcı olursanız çok sevinirim kafasına gore bi anda 515 tl zam yapabilir mi ben şubat ayı geldiğinde ev sahibine ne ödemeliyim?

EMLAK GÜNDEMİ: Bu tür sorular geldiğinde gerçekten çok şaşırıyorum! Bu nasıl tutum devlet kiraya yapılacak zam oranını belirliyor, ev sahipleri ben devleti tanımam şu kadar zam yapacağım diyor! Kesinlikle kabul etmeyin. İlk girdiğinizde ben oturacağım çıkın deseydi haklı olarak sizi çıkarabilirdi, ancak zam gerekçesiyle asla sizi çıkaramaz! Siz normal artışınızı (TÜFE) yapın, sizi çıkarmak istiyorsa yasal yollara kendi başvursun, cevabını alsın. Ev sahipleri dilediği gibi zam yapamaz, böyle bir hakları yok!

murat eryüzlü
murat eryüzlü - 8 ay Önce

merhaba, 3 yıldır kiracıyım, dün ev satıldı ve satın alan kişiler kendi evlerini satmışlar bize 10 gün süre tanıdılar. bu durumda beni 10 gün içerisinde tahliye edebilirler mi yoksa ihtarname yolu ile 6 ay oturma hakkım var mı?

EMLAK GÜNDEMİ: Ev sahipleri kiracıya süre tanıyamaz! Süreyi kanunlar tanır ve belirlemiştir: Satılan evdeki kiracıya ihtarname gelmesi sonrası 6 ay süresi vardır. Burada elbette ki kiracının da yeni ev sahibini mağdur etmeyecek makul sürede evden çıkması gerekir.

Ayşe yaman
Ayşe yaman - 8 ay Önce

Merhabalar ben 7 yildir kiraciyim benim altımda oturan komşumun banyosu nun tavanında bizim küvetten gelen akıntı varmış kabarma sıva kalkmış birsenedir böyleymiş bize simdi söylüyor ev sahibinize söyleyin sizin banyoyu yaptırıp kirdirsin bende madem acildi niye birsenedir söylemedin pandemiden dolayı izin vermeme yasal hakkım varmi seneye yapın pandemi bitsin bizde evden cikariz zaten memnun değiliz evden dedik evinizi sivayla idare edin dedik acil su akması durumu yok ev sahibimi sıkıştırıyorlar o razi geldi bize ev sahibimiz ihtarname çekti alltaki komşu inşaata izin vermezseniz masraf ve mahkeme verilecek gibi ama biz evde inşaat wc duş günlerce kullanmadan aştım ve kalca kırığı annem var nereye gidecek ve pandemi korkusu çok mağduruz yasal hakkımız nedir

EMLAK GÜNDEMİ: Sizin izniniz olmadan evde tadilat yapılamaz. Bırakın davasını açsın.

Ayşe yaman
Ayşe yaman - 8 ay Önce

Merhabalar ben yedi yıllık kiraciyim altımdaki komşunun banyo tuvaleti tavanında rutubet su sızma kabarma var bir senedir böyleymiş bana geçen hafta söylüyor ev sahibi ara yapsın diyor ben pandemi döneminde evimde inşaat banyo küvet kirilmasini istemiyorum pandemi döneminde izin vermeme hakkım varmı kendilerine de durumumu izah etmeme rağmen ev sahibim ihtarname çekti tadilata izin vermezsen masrafları senden alınır mahkeme yoluna gidilir gibi sozler içermekte ben pandemi bitsin seneye yaz evden çıkarım erteleyin dedim çünkü korona virüs korkum ve 64 yaşındayım ciddi kronik rahatsizligim var cevabiniz için şimdiden tesekkur ederim

EMLAK GÜNDEMİ: Sizin izniniz olmadan evde tadilat yapılamaz. Bırakın davasını açsın.

Canan
Canan - 8 ay Önce

Ev sahibinin iffetine laf eden hakaret eden kiraciyi çikarmak isteyen ev sahibinin hakki nedir

EMLAK GÜNDEMİ: Bunu şahitler ile kanıtlarsa kiracısını tahliye edebilir.


google-site-verification=YICnoXQvjVWih06MBJp9FBfJkY-ua8wzTHo3jGNdHnc