Halk GYO Gelirini Üçüncü Çeyrekte Yüzde 107 Arttırdı

Halkbank tarafından 2010'da kurulan ve gayrimenkul sektörünün öncü kuruluşları arasında bulunan Halk GYO yılın üçüncü çeyreğini ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Halk GYO’nun konut satış gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 107 oranında artırdığı belirtildi.

Halk GYO Gelirini Üçüncü Çeyrekte Yüzde 107 Arttırdı

Yaz aylarında kamu bankalarının başlattığı konut kredisi kampanyalarının üçüncü çeyrek boyunca iç piyasadaki talebi artırdığını ve gayrimenkul sektörüne güç verdiğini dile getiren Halk GYO Genel Müdürü Bülent Karan şöyle konuştu:

“Pandemi süreci tüm dünyada konut taleplerinin ertelenmesi riskini beraberinde getirse de Türkiye’de finansal kuruluşların uygun koşullarda hayata geçen kampanyaları hem talebi hem de sektörümüzü canlı tuttu.

Mevcut projelerimizde konut satışlarının hız kazandığı bu dönemde, yeni projelerimizin inşaat süreçleri de sorunsuz ilerledi. Bu süreçte şirketimizin konut satış ve düzenli kira gelirleri ile finansal gelirlerden oluşan toplam hasılatı, 132 milyon liraya yükseldi.

Kampanyalar kapsamında gerçekleştirdiğimiz satışlar ile birlikte konut satış gelirimiz geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 107 oranında artış gösterdi.

İzmir’de Teknik Yapı işbirliği ile hayata geçirdiğimiz Evora İzmir projemizde satılan konut sayısı 338 adete ulaşırken, mali tablolarımızda etkisini şimdilik finansman ve satış pazarlama giderlerinde artış olarak kaydetsek de, ilerleyen mali dönemlerde bu satışların da karlılığımıza olumlu etkilerini göreceğiz.

Her zaman verimli yatırımlar yapan yenilikçi bir kurum olarak, sektörün nabzını tutmaya ve tüketici taleplerini yakından takip etmeye devam ediyoruz. Tüm paydaşlarımız için değer yaratma ve gayrimenkul sektörünün gelişimine katkı sunma yönündeki faaliyetlerimizi de sürdürüyoruz.”

“Ege Denizi’nde yaşanan depremde hayatını kaybedenlere rahmet diliyor, tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun diyoruz” diye konuşan Karan, sektörün, kent yaşamındaki doğal afetlerden dersler çıkarması gerektiğini de dile getirerek, şunları söyledi:

"Tüm Türkiye birlik olarak bu süreçte İzmir halkının yanında olacağız. Deprem gerçeği, maalesef her zaman hayatımızda olmaya devam edecek. Bu riski, eski ve riskli yapıların dönüşümüyle en aza indirmek için çalışmalıyız.”

SATIŞLAR SÜRÜYOR

Halk GYO’nun Teknik Yapı işbirliği ve Emlak Konut güvencesiyle Alsancak’ta inşa edilen Evora İzmir projesinde kampanyalı fiyatlarla satışlar sürüyor.

Halk GYO ayrıca Vakıf GYO işbirliğiyle inşa edilen konut projesi Bizimtepe Aydos ile Er Konut ortaklığıyla inşaatı tamamlanan Şehristan Konutları’nda kalan son bağımsız bölümlerin satışlarını sürdürüyor.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi’nin en büyük paydaşlarından biri olan Halk GYO, bu proje kapsamındaki 46 ve 34 katlı Halk Ofis Kulelerinin inşasını da sürdürüyor.

Halk GYO 2020 Üçüncü Çeyrek Mali Verileri:

Toplam Aktifler: 3,07 milyar lira

Özkaynaklar: 2,60 milyar lira

Net Dönem Karı: 30,85 milyon lira

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 11:49
YORUM EKLE