Fikret İnan'dan Konut Mağdurlarını Rahatlatan Açıklama

Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, Fi Yapı'dan daire alanlarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Şirketlerini geri alacaklarını ve projelerini teslim edeceklerini belirten Fikret İnan Emlak Kulisi'ne özel Açıklama yaptı. İşte o açıklama...

Fikret İnan'dan Konut Mağdurlarını Rahatlatan Açıklama

"Allah nasip ederse şirketlerimizi geri alacağız. Hem Kırıkkale hem de Fi Side müşterilerimizle görüştük. Biz bu süreci başlatacağız. Bizim şirketlerimizin mal varlıkları sorumluluklarını yerine getirmeye yeterli. Müşterilerimizden herhangi bir para talep etmeden yeterli. Biz bu süreci 8.5 yıldan beri yaşıyoruz. 2011 Temmuz ayından beri çalıştırılmıyoruz. Buna rağmen Fi-Side projemizin inşaatı yüzde 65 seviyelerine ulaştı.

TMSF, Fi-Side projesinden daire alanlardan 100'er bin lira, Kırıkkale projesinden daire alan alanlardan için 50 bin lira talep etti. Biz TMSF'ye ihtar çekerek bunun hatalı olduğunu bildirdik. Öyle bir algı yaratılıyor ki şirketin içi boş, işler bitirilemez gibi. Böyle bir şey yok. Biz Kırıkkale ve Fi Si-de projelerimizi 2020-2021'de sahiplerine teslim edeceğiz.

Ben 8.5 yıldır yaşamış olduğum süreçle ilgili  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazdım. Benim mektubumun üzerinden 1 ay geçmeden, CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) üzerinden İstanbul eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Esenyurt eski Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu hakkında soruşturma başlatıldı. Savcılık, soruşturmayı derinleştirmek için İçişleri Bakanlığı'ndan izin gelmesini bekliyor.  Eğer bu olayın üzerine gidilirse, Esenyurt'taki 10 binlerce mağdurun sorununu çözülecek."

Fi Yapı’nın patronu Fikret İnan, İstanbul ve Kırıkkale’de başladığı 10 projenin 8 tanesini teslim etti. Fi Yapı'nın Kırıkkale projesinin yüzde 80'i, 10. proje olan Bahçeşehir Fi Side projesinin ise yüzde 65'lik kısmı tamamlandı. İki şantisinde eksik imalat olan Fi Yapı'nın 10 projede toplam 11 bin konutu bulunuyor. Bu konutlardan 6 bin 850 tanesinin inşaatı tamamlandı.

Emlak Kulisi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aytekin Gorgani
Aytekin Gorgani - 4 ay Önce

Bizde Mart ayı 2017 de fi Side projesinde bir daire satın aldık , maalesef daire teslim edilmedi. sadece bekliyoruz. 106000 dolar 1+1 daire para ödedik.

google-site-verification=YICnoXQvjVWih06MBJp9FBfJkY-ua8wzTHo3jGNdHnc