Fi Yapı'dan Konut Mağdurlarına Güzel Haber

Hakkında FETÖ soruşturması bulunan ve mal varlıklarının bir bölümüne el koyulan Fi Yapı'nın sahibi Fikret İnan, geçmiş yıllarda başlanan ve hala teslim edilmeyen konutlar nedeniyle mağdur olanlarla bir araya geldi.

Fi Yapı'dan Konut Mağdurlarına Güzel Haber

KONUT MAĞDURLARI FİKRET İNAN'LA BİR ARAYA GELDİ

16 Temmuz 2013 tarihinde iflas erteleme kararı verilen Fi Yapı'nın mağdur ettiği vatandaşlar Fikret İnan'la yaptıkları görüşmeden memnun ayrıldı. Fİ Yaka Kırıkkale mağdurlarından Bekir Erdem, Türkiye'nin ilk ve tek emlak haberleri sitesi Emlakkulisi.com'a yaptığı açıklamada dev buluşmanın detaylarını paylaştı.

Fikret İnan'ın kendilerine mahkemenin şirketleri geri vereceğini ve suçunun olmadığını söylediğini dile getiren Erdem, evlerin 2020 ve 2021'de teslim edileceğini kaydetti. Sıcak bir yuva hayali kurarak aldıkları evlerine kavuşma kararı alan Fi Yaka Kırıkkale mağdurları sağduyudan kopmama kararı aldı.

İlk etabında 10 ila 15 katlı 34 blok bulunan Fi Yaka Kırıkkale projesinin teslimlerinin 2014 yılında gerçekleştirilmesi planlanıyordu.  ilk etabında 1,136 adet daire, 12 adet ticari alan yer alacaktı.

NE OLMUŞTU?

İnşaat sektöründe son yılların en büyük iflas davalarından biri de Fi Yapı’nın davası oldu. Fi Yapı’nın patronu Fikret İnan, İstanbul, Sakarya ve Kırıkkale’deki projelerinden yaklaşık 20 bin daire için vatandaşlardan para toplayıp projelere başlamasına karşın bunları bir türlü sahiplerine teslim edememişti.  

2012’de mahkemeye başvurup iflas erteleme talebinde bulunan İnan’ın şirketi Fi Yapı’ya mahkeme 3 ayrı kayyum atamıştı. O günden bugüne dairelerini teslim alamayan vatandaşlar tarafından açılan davalar sürüyor.

Yaşanan bu süreçte seslerini duyurmak isteyen Fi Yapı mağdurları onlarca kez eylem yaptı. Maket üzerinden satışına 2009 yılında başlanan ve yaklaşık 10 yıldır bitirilemeyen Fi Side projesinin Esenyurt ayağındaki mağdur sayısı 3 bin 200 olarak belirtiliyor. 

YORUM EKLE
google-site-verification=YICnoXQvjVWih06MBJp9FBfJkY-ua8wzTHo3jGNdHnc