Endeksa’nın 6. Nesil Değerleme Algoritması Yayınlandı

Dünyada sadece 5 ülkede örneği bulunan Otomatik Değerleme Modeli’ni Türkiye’de sunan tek platform olan Endeksa, 6. nesil değerleme algoritmasını yayınladı. Endeksa değer tahmini, gayrimenkul piyasasına farklı bakış açıları ve istatistiksel yaklaşımlar getiren benzersiz modellerin yarıştırılması sonucu üretilirken, her model kendi içinde tutarlılık ve güvenilirlik analizine tabi tutularak, temel kriterler üzerinden puanlanıyor.

Endeksa’nın 6. Nesil Değerleme Algoritması Yayınlandı

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa.com, büyük veri analizi ve makine öğrenimi yöntemlerini kullanarak tüm Türkiye için gayrimenkul değeri, lokasyon veri analizi ve öngörüleri sunuyor.

Endeksa Değerleme Algoritmaları, dinamik piyasa koşullarına daha hızlı yanıt verebilmek için yeniden güncellendi.

Her değerleme işleminde yüzbinlerce veriyi analiz ederek taşınmazı en iyi temsil edecek emsalleri kusursuz şekilde seçmeyi sağlayan yeni güncellemeler ile artık daha keskin ve daha güvenilir modeller hazırlanıyor. Bu sayede gerçeği en iyi temsil edecek sonuçlara çok daha başarılı şekilde ulaşılabiliyor.

Gayrimenkulün özelliklerinin girilmesi ile değerini hesaplayan Endeksa, konut almak, satmak veya kiralamak isteyen yüz binlerce kişinin başvurduğu referans noktası konumunda bulunuyor.

Bireyler gayrimenkul alım, satım ve kiralama işlemlerinden önce Endeksa’dan değer hesaplıyor ve Endeksa üyesi emlak danışmanlarından danışmanlık alabiliyorlar.

Endeksa, tüm Türkiye’ye yaygın binlerce gayrimenkul danışmanının yanı sıra, kamu kurumlarına, gayrimenkul geliştirme ve perakende firmalarına, restoran zincirlerine hizmet veriyor. 

Endeksa.com Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Görkem Öğüt, Endeksa’nın gerçek anlamda bir makine öğrenimi ve büyük veri analizi ürünü olduğunu belirterek, “Endeksa, derin öğrenmeyi de kapsayan birçok metodu saniyeler içerisinde uygulayan bir algoritmalar bütünü.

Geçmişte bu tip işlemleri yapmak çok uzun süreler alırken artık günümüz teknolojileri ile saniyeler seviyesine inmiş durumda. Endeksa, sektörde önemli bir ihtiyacı karşılıyor, bu yüzden kurulduğu günden bu yana her yıl yüzde 100’ün üzerinde büyüme gösteriyor.

Yenilenen algoritmamız ile değer tutarlılık oranını daha da artırdık ve bizden hizmet alan tüm partilerden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Hizmetlerimizi daha da geliştirerek ihtiyaç duyan tüm birey ve kurumlara ulaştırmaya devam edeceğiz. “ dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER