DAP Yapı Yeni Projesine Başlıyor

Emlak Konut GYO İstanbul Sarıyer Ayazağa Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesini kazanan DAP Holding'in şirketi Eltes İnşaat yeni projesine başlıyor.

DAP Yapı Yeni Projesine Başlıyor

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) İstanbul Sarıyer Ayazağa yer teslimi hakkında açıklama yaptı.

Turizm, konut ve ticaret alanı fonksiyonları bulunan arsa için en yüksek teklif DAP Holding iştiraklerinden olan Eltes İnşaat tarafından verilmişti.

Şirket, proje toplam geliri olarak 3 milyar 111 milyon lira teklif sunarken, arsa sahibi Emlak Konut GYO’ya da 1 milyar 244 milyon lira ödeme yapacağını taahhüt etti.

Galatasaray’ın stadı Türk Telekom Arena’ya komşu konumda bulunan arsa eski polis lojmanlarının olduğu alan üzerinde konumlanıyor.

DAP Yapı'dan konuya ilişkin yapılan açıklamada, toplam 100 bin metrekare büyüklüğü bulunan arazide, 50 bin metrekarelik dev koru ve yeşil alan bulunuyor.

Belgrad Ormanı manzaralı ve İstanbul Teknik Üniversitesi’ne yakın konumda yer alan Levent arazisi, aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gibi şehir içi ulaşım araçlarının da tam merkezinde bulunuyor.

Emlak Kulisi

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 08:29
YORUM EKLE